Dinamo jamoasi hali to‘liq jamoaviy o‘yin ko‘rsata olmadi
Rossiyalik murabbiy Igor Kolyvanov Moskvaning Dinamo jamoasi o‘yini haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Dinamo jamoasi bir necha futbolchilarini yo‘qotgani sababli hozirda ma’lum qiyinchiliklarga duch kelmoqda. Bundan tashqari, bosh murabbiy Valeriy Karpin ishonch bildirayotgan o‘yinchilar hali to‘liq sport formasiga kirib ulgurmagan.
Kolyvanovning ta’kidlashicha, jamoa himoyada o‘z o‘yinini yaxshilagan bo‘lsa-da, Dinamoda hali to‘liq jamoaviy o‘yin shakllanmagan. Hozirda Dinamo Rossiya chempionatining to‘rt turidan so‘ng besh ochko jamg‘argan va turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egallab turibdi.
Navbatdagi turda Dinamo Moskva shahri derbisida CSKA jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Mutaxassisning fikricha, Dinamo oldinda o‘z o‘yinini yaxshilashi va jamoaviy harakatlarini mustahkamlashi lozim.
Ayni paytda jamoaning asosiy tarkibi to‘liq shakllanmagan va ayrim futbolchilar hali o‘z eng yaxshi sport holatiga erishmagan. Murabbiylar shtabi bu borada jiddiy ish olib bormoqda.

Команда Динамо пока не смогла продемонстрировать полноценную командную игру
Российский тренер Игорь Колыванов высказал свое мнение о игре московского Динамо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда Динамо сталкивается с определенными трудностями из-за потери нескольких футболистов. Кроме того, игроки, на которых главный тренер Валерий Карпин возлагает надежды, еще не успели войти в полную спортивную форму.
Колыванов отметил, что хотя команда улучшила свою игру в защите, в Динамо еще не сформировалась полноценная командная игра. В настоящее время Динамо набрало пять очков после четырех туров чемпионата России и занимает девятое место в турнирной таблице.
В следующем туре Динамо выйдет на поле против команды ЦСКА в дерби Москвы. По мнению специалиста, Динамо должно улучшить свою игру впереди и укрепить командные действия.
В настоящее время основной состав команды еще не полностью сформирован, и некоторые футболисты еще не достигли своей лучшей спортивной формы. Тренерский штаб активно работает в этом направлении.