PSJda Safonov asosiy darvozabon bo‘lishi kutilmayapti
Fransiyaning mashhur sport nashri jurnalisti Erve Peno rossiyalik darvozabon Matvey Safonovning Parijning PSJ jamoasida asosiy darvozabon bo‘lish imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, PSJda birinchi raqamli darvozabon sifatida Lyuka Shevalye ko‘rilmoqda. Peno shuningdek, jamoa hozirda Janjiluji Donnarumma transferidan umidvor ekani va uni sotishga harakat qilayotganini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, Matvey Safonov o‘tgan yilning yozida Krasnodar jamoasidan PSJga o‘tgan edi. U parijliklar safida barcha musobaqalarda 17 uchrashuvda maydonga tushib, yetti marotaba o‘z darvozasi daxlsizligini saqlab qoldi.
Joriy transfer oynasida Fransiya chempioni yangi darvozabon Lyuka Shevalyeni sotib olish uchun 40 million yevro sarfladi. Bundan tashqari, klub Renato Marin bilan ham bepul shartnoma imzoladi.
Hozirgi vaqtda PSJ tarkibida besh nafar darvozabon bor. Klub rahbariyati tarkibda raqobat kuchayishini istamoqda va asosiy darvozabon kim bo‘lishi bo‘yicha yakuniy qaror hali qabul qilinmagan.

В ПСЖ не ожидают, что Сафонов станет основным вратарем
Журналист известного спортивного издания Франции Эрве Пено высказал мнение о шансах российского вратаря Матвея Сафонова стать основным вратарем команды ПСЖ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в качестве первого номера в ПСЖ рассматривается Люк Шевалье. Пено также отметил, что команда в настоящее время надеется на трансфер Джанлуиджи Доннаруммы и пытается его продать.
Напомним, что Матвей Сафонов перешел в ПСЖ из команды Краснодар прошлым летом. Он провел 17 матчей за парижан во всех турнирах и семь раз сохранил свои ворота в неприкосновенности.
В текущем трансферном окне чемпион Франции потратил 40 миллионов евро на покупку нового вратаря Люка Шевалье. Кроме того, клуб подписал бесплатный контракт с Ренато Марри.
В настоящее время в составе ПСЖ пять вратарей. Руководство клуба хочет усилить конкуренцию в составе, и окончательное решение о том, кто станет основным вратарем, еще не принято.