Arsen Adamov: Axmatdagi mavsum men uchun muhim bosqich bo‘ldi
Arsen Adamov hozirda Sankt-Peterburgning Zenit jamoasida himoyachi sifatida faoliyat yuritmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining Grozniy shahrining Axmat jamoasidagi faoliyati haqida fikr bildirdi. Adamovning aytishicha, Axmat safida o‘ynagan davri uning futbolchilik faoliyatida muhim bosqich bo‘ldi.
U bu davrda ko‘plab tajriba orttirganini, o‘ziga ishonchi oshganini ta’kidladi. Shuningdek, u milliy terma jamoa tarkibida olti uchrashuvda maydonga tushganini va bu yil uning rivojlanishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatganini qayd etdi.
2024/2025 yilgi mavsumda Arsen Adamov Grozniy jamoasi tarkibida 36 ta o‘yinda ishtirok etdi. U ushbu uchrashuvlarda bir marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan va ikki bor hamkorlariga golli uzatma bergan.
25 yoshli himoyachi jamoasining muhim a’zosi sifatida o‘zini ko‘rsatishga muvaffaq bo‘ldi. Hozirgi paytda Zenit jamoasi Premyer-liga turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.
Navbatdagi uchrashuvda Zenit o‘z maydonida Moskvaning Spartak jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Ushbu o‘yin 16-avgust kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Арсен Адамов: Сезон в Ахмате стал для меня важным этапом
Арсен Адамов в настоящее время выступает в качестве защитника за команду «Зенит» из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказался о своей деятельности в команде «Ахмат» из города Грозный. По словам Адамова, период игры за «Ахмат» стал важным этапом в его футбольной карьере.
Он отметил, что в этот период приобрел много опыта и повысил свою уверенность. Также он упомянул, что провел шесть матчей за национальную сборную, и это положительно сказалось на его развитии в этом году.
В сезоне 2024/2025 Арсен Адамов принял участие в 36 матчах в составе команды Грозный. В этих встречах он один раз забил гол и дважды ассистировал партнерам.
25-летний защитник смог проявить себя как важный член команды. В настоящее время команда «Зенит» занимает восьмое место в таблице турнира Премьер-лиги.
В следующем матче «Зенит» проведет встречу против московского «Спартака» на своем поле. Игра запланирована на 16 августа.