Oleg Ivanov faoliyati “Rubin” qaroriga bog‘liq bo‘ladi
Rossiya futbolining eng tajribali va yoshi katta futbolchilaridan biri Oleg Ivanov o‘z faoliyatini qachon yakunlashi mumkinligi haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, u faqatgina “Rubin” klubi rahbariyati shartnomani uzaytirmasligini bildirsa, futbolchilik faoliyatini tugatadi. Ivanov hozirda 39 yoshda va o‘zining boy tajribasiga ega.
U ilgari “Axmat” jamoasida uzoq vaqt to‘p surgan, shuningdek, “Krilya Sovetov”, “Ufa” va boshqa klublarda ham o‘ynagan. Oleg Ivanov 2022 yilning iyul oyidan beri “Rubin” safida harakat qilmoqda.
Shu vaqt mobaynida u klub uchun 74 o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urgan va to‘rtta golli uzatmani amalga oshirgan. Ivanov yarim himoyachi sifatida jamoaga katta foyda keltirmoqda.
U Moskvaning “Spartak” klubi akademiyasida tarbiya olgan va ko‘plab jamoalarda o‘zini ko‘rsatgan. Ivanovning o‘zi faoliyatini davom ettirishga tayyorligini, faqat klub qaroriga bo‘ysunishini ta’kidladi.
Shu sababli, uning faoliyati “Rubin” klubi bilan bog‘liq qarorga qarab davom etadi yoki yakunlanadi.

Деятельность Олега Иванова будет зависеть от решения "Рубина"
Один из самых опытных и возрастных футболистов российского футбола Олег Иванов рассказал, когда он может завершить свою карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, он завершит карьеру только в том случае, если руководство клуба «Рубин» сообщит о не продлении контракта. Иванову сейчас 39 лет, и он обладает богатым опытом.
Ранее он долгое время играл за команду «Ахмат», а также выступал за «Крылья Советов», «Уфу» и другие клубы. Олег Иванов с июля 2022 года выступает за «Рубин».
За это время он сыграл 74 матча за клуб, забил три гола и сделал четыре голевые передачи. Иванов приносит команде большую пользу, играя на позиции полузащитника.
Он прошел обучение в академии московского клуба «Спартак» и проявил себя во многих командах. Иванов отметил, что готов продолжать карьеру, но будет подчиняться решению клуба.