Manchester Yunayted Karlos Baleba uchun har qanday narxni to‘lashga tayyor
Manchester Yunayted klubi "Brayton" jamoasining yarim himoyachisi Karlos Balebani o‘z tarkibiga qo‘shib olishga qat’iy bel bog‘lagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub vakillari futbolchini sotib olish uchun barcha choralarni ko‘rishga tayyor. "Brayton" esa yosh futbolchini sotishni rejalashtirmayapti va uning narxini ataylab oshirib, xaridorlarni chalg‘itishga harakat qilmoqda.
Biroq, Manchester Yunayted ushbu to‘siqlarga qaramay, Karlos Balebani o‘z safiga qo‘shish niyatidan qaytmayapti. Ma’lumotlarga ko‘ra, klub futbolchini sotib olish uchun zarur bo‘lgan istalgan miqdordagi mablag‘ni to‘lashga tayyor.
Bu transfer amalga oshsa, klub kelajakda katta moliyaviy sarf-xarajatlar bilan yuzma-yuz kelishi mumkinligini yaxshi anglaydi, lekin shunga qaramay, orqaga chekinmoqchi emas. Transfermarkt saytida Karlos Balebaning qiymati 40 million yevro deb baholangan.
Biroq, ayrim manbalarga ko‘ra, Brayton klubi futbolchi uchun 115 million yevrodan ortiq mablag‘ so‘ramoqda. Shu sababli, ikki klub o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda va kelishuvga erishilishi hozircha noma’lumligicha qolmoqda.

Манчестер Юнайтед готов заплатить любую цену за Карлоса Балебу
Клуб Манчестер Юнайтед твердо намерен подписать полузащитника клуба "Брайтон" Карлоса Балебу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Представители клуба готовы предпринять все меры для покупки футболиста. "Брайтон" же не планирует продавать молодого игрока и намеренно завышает его цену, пытаясь отвлечь покупателей.
Тем не менее, Манчестер Юнайтед не отказывается от намерения подписать Карлоса Балебу, несмотря на эти препятствия. По данным, клуб готов заплатить любую сумму, необходимую для покупки футболиста.
Если этот трансфер состоится, клуб понимает, что в будущем может столкнуться с большими финансовыми расходами, но, тем не менее, не собирается отступать. На сайте Transfermarkt стоимость Карлоса Балебы оценена в 40 миллионов евро.
Однако, по некоторым источникам, клуб "Брайтон" требует более 115 миллионов евро за игрока. Поэтому переговоры между двумя клубами продолжаются, и пока неизвестно, будет ли достигнуто соглашение.