Musayev: Har bir o‘yinda o‘sishga intilish muhim
"Kransnodar" jamoasi bosh murabbiyi Murad Musayev "Dinamo" bilan o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv oson kechmadi, raqib to‘pni nazorat qilishga va o‘yinda ustunlik qilishga harakat qildi. "Dinamo" pastdan o‘ynab, ko‘proq markaz orqali hujum qildi.
Biz esa xavfli pressing usulini tanladik. Birinchi bo‘limda ayrim xatolarimiz bo‘ldi, ortda o‘ynadik, lekin tezkor hujumchilarimiz yordamida bo‘shliqlarda yaxshi harakat qildik.
O‘yinning boshida hisob teng edi, biroq biz gol urdik va bu jamoani biroz erkinlashtirdi. Pressingda ham ba’zi o‘zgarishlar kiritdik.
Yangi futbolchilar hali asosiy tarkibdagi o‘yinchilar darajasida emas, lekin bu o‘yin bizga ko‘p foydali ma’lumot berdi. Jamoa yondashuvi menga ma’qul bo‘ldi.
Avvalgi kubok uchrashuvida birinchi bo‘limda sust harakat qilgan edik, bu safar esa boshidanoq faol harakat qildik. Har bir o‘yinda o‘sishga intilish kerak.
Zaxirada qolgan futbolchilar ham o‘zini maydonda isbotlashi lozim. Hamma harakatidan mamnunman, ammo oldinda muhim o‘yinlar bor, shuning uchun bo‘shashib qolmaslik kerak.
Uch kundan so‘ng "Sochi" bilan muhim bahs bo‘lib o‘tadi. Mukaillov bugun ikki gol urdi va o‘z salohiyatini ko‘rsatdi.
U tasodifan asosiy jamoaga kelmagan. Yozgi yig‘inda ham o‘zini ko‘rsatgan, yoshlar jamoasidagi o‘yinlarini ham kuzatamiz.
U yaxshi hujumchi, biroq hali ko‘p ishlashi kerak. Hali unga bo‘shashish mumkin emas.
Maydonda intervyu bergani uchun uni zudlik bilan olib chiqish kerak edi. Ko‘proq mehnat qilish, kamtar bo‘lish lozim.
Chempionatda uni zaxiradan maydonga tushayotganini ko‘rishimiz mumkin. Hozir bu pozitsiyada Jon Kordoba o‘ynayapti va u chempionatning eng yaxshi o‘yinchilaridan biri.
Lekin Mukaillov asosiy jamoa bilan ko‘proq shug‘ullanadi va imkoniyatlar bo‘ladi. Markaziy hujumchisiz 20 daqiqadan ko‘proq o‘ynadik.
Nikita yaxshi harakat qildi. Kazbekda muammolar yuzaga keldi, shuning uchun Nikitani hujumga o‘tkazdik va u bosim o‘tkazishda faol bo‘ldi.
Bu ham biz uchun yangi imkoniyat bo‘lishi mumkin. "Dinamo" mavsumga og‘ir kirishyapti.
Buning sababi, ehtimol, jamoaga vaqt kerak. Murabbiy ko‘p mehnat qilmoqda, futbolchilarga moslashish uchun biroz vaqt zarur.
Ishonchim komilki, "Dinamo" yaxshi o‘ynaydi va natija ko‘rsatadi. Bu faqat vaqt masalasi.
O‘tgan mavsum biz ham qiyinchiliklarga duch kelgan edik, lekin mehnat va sabr natijasini beradi. "Dinamo" yuqori o‘rinlar uchun kurashadi.

Мусаев: Важно стремиться к росту в каждой игре
"Краснодар" главный тренер Мурад Мусаев после игры с "Динамо" поделился своими мыслями. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча не была легкой, соперник пытался контролировать мяч и доминировать в игре. "Динамо" играло низом, больше атакуя через центр.
Мы выбрали рискованный прессинг. В первом тайме у нас были некоторые ошибки, мы играли сзади, но благодаря нашим быстрым нападающим мы хорошо действовали в свободных зонах.
В начале игры счет был равным, но мы забили гол, и это немного освободило команду. Мы также внесли некоторые изменения в прессинг.
Новые игроки еще не на уровне основных игроков, но эта игра дала нам много полезной информации. Мне понравился подход команды.
В предыдущем кубковом матче мы действовали вяло в первом тайме, а в этот раз с самого начала были активными. В каждой игре нужно стремиться к росту.
Игроки, оставшиеся на скамейке, также должны доказать себя на поле. Я доволен действиями всех, но впереди важные игры, поэтому нельзя расслабляться.
Через три дня состоится важный матч с "Сочи". Мукаилов сегодня забил два гола и продемонстрировал свой потенциал.
Он не случайно попал в основной состав. Он также проявил себя на летнем сборе, мы следим за его играми в молодежной команде.
Он хороший нападающий, но ему еще много работать. Расслабляться ему пока нельзя.
Его нужно было срочно вывести с поля для интервью. Нужно больше работать, быть скромным.
В чемпионате мы можем видеть его выходящим на поле с скамейки. Сейчас на этой позиции играет Хон Кордоба, и он один из лучших игроков чемпионата.
Но Мукаилов будет больше заниматься с основной командой и будут возможности. Мы играли более 20 минут без центрального нападающего.
Никита хорошо действовал. У Казбека возникли проблемы, поэтому мы перевели Никиту в атаку, и он активно участвовал в прессинге.
Это также может стать для нас новой возможностью. "Динамо" тяжело входит в сезон.
Причина этого, возможно, в том, что команде нужно время. Тренер много работает, игрокам нужно немного времени для адаптации.
Я уверен, что "Динамо" будет хорошо играть и покажет результат. Это только вопрос времени.
В прошлом сезоне мы тоже сталкивались с трудностями, но труд и терпение приносят результаты. "Динамо" будет бороться за высокие места.