Terexin: Dinamo bunday yirik mag‘lubiyatga uchramagan
Sobiq futbolchi Oleg Terexin, ilgari Moskvaning «Dinamo» jamoasida o‘ynagan, o‘zining sobiq klubi mag‘lubiyati yuzasidan izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Dinamo» jamoasi Rossiya Kubogi guruh bosqichining ikkinchi turida «Krasnodar»ga qarshi o‘yinda 0:4 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchradi. Terexin bu natijani juda og‘ir baholab, qanday tarkib maydonga tushmasin, o‘z maydonida 0:4 hisobida yutqazish jiddiy xato ekanini ta’kidladi.
U o‘z fikrida Dinamo jamoasi bunday yirik hisobda mag‘lub bo‘lganini eslay olmasligini aytdi va bu natijani uyatli deb atadi. Ikkinchi tur yakunlariga ko‘ra, B guruhida turnir jadvalida Samaraning «Qanotlar» jamoasi yetakchilik qilmoqda.
«Krasnodar» va «Dinamo» jamoalarining har biri 3 ochkodan to‘plagan. «Sochi» jamoasi esa 2 ochkoga ega.
Shu tariqa, guruhda keyingi turlar natijalari jamoalarning pley-off bosqichiga chiqish imkoniyatiga ta’sir ko‘rsatadi. Hozircha jamoalar o‘rtasida raqobat yuqori bo‘lib, har bir ochko muhim ahamiyat kasb etmoqda.

Terexin: Динамо не терпел таких крупных поражений
Бывший футболист Олег Терехин, ранее игравший за московское «Динамо», прокомментировал поражение своей бывшей команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда «Динамо» в матче второго тура группового этапа Кубка России потерпела крупное поражение со счетом 0:4 от «Краснодара». Терехин оценил этот результат как очень тяжелый и подчеркнул, что независимо от состава, проигрывать на своем поле со счетом 0:4 — это серьезная ошибка.
Он отметил, что не может вспомнить, когда «Динамо» проигрывало с таким крупным счетом, и назвал этот результат позорным. По итогам второго тура в группе Б лидирует команда «Крылья Советов» из Самары.
Команды «Краснодар» и «Динамо» набрали по 3 очка. Команда «Сочи» имеет 2 очка.
Таким образом, результаты следующих туров в группе будут влиять на шансы команд выйти в плей-офф. В настоящее время конкуренция между командами высока, и каждое очко имеет важное значение.