Enrike: Tottenxem bizdan kuchliroq o‘ynadi, hali o‘sishimiz kerak
PSJ bosh murabbiyi Luis Enrike jamoasi UEFA Superkubogi bahsida g‘alaba qozongach, o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda Parij jamoasi asosiy vaqtda ikki bor so‘nggi daqiqalarda gol urib, hisobni tenglashtirdi va natijada penaltilar seriyasida raqibdan ustun keldi. O‘yinda asosiy vaqt 2:2 hisobida yakunlandi, penaltilar seriyasida esa PSJ 4:3 hisobida g‘alaba qozondi.
Luis Enrike o‘yindan so‘ng bergan intervyusida shunday dedi: “Tottenxem juda yaxshi o‘yin ko‘rsatdi va bizdan kuchliroq edi. Natija adolatlimi yoki yo‘q, bilmayman, lekin bu futbol.
Biz hali ko‘p ishlashimiz va o‘sishimiz kerak. O‘yinga tayyorgarlik ko‘rishga atigi besh-olti kun vaqtimiz bo‘ldi.
Bu juda qiyin edi”. O‘tgan mavsumda PSJ bir nechta yirik sovrinlarni qo‘lga kiritdi.
Jamoa Chempionlar ligasi, Fransiya chempionati, Fransiya kubogi va Fransiya Superkubogida zafar quchdi. Shuningdek, jamoa Klublar o‘rtasidagi jahon chempionati finaliga chiqib, unda Chelsiga yutqazdi.
PSJ bosh murabbiyining ta’kidlashicha, jamoa oldinda yana ko‘plab muhim o‘yinlarga tayyorlanishi va o‘z ustida ishlashda davom etishi kerak.

Энрике: Тоттенхэм играл сильнее нас, нам еще нужно расти
Главный тренер ПСЖ Луис Энрике высказал свои мысли после победы своей команды в матче за Суперкубок УЕФА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче парижская команда дважды забила в последние минуты основного времени, сравняв счет, и в результате одержала победу в серии пенальти. Основное время игры завершилось со счетом 2:2, а в серии пенальти ПСЖ выиграл 4:3.
Луис Энрике в интервью после игры сказал: “Тоттенхэм показал очень хорошую игру и был сильнее нас. Я не знаю, справедлив ли результат или нет, но это футбол.
Нам еще предстоит много работать и расти. У нас было всего пять-шесть дней на подготовку к игре.
Это было очень сложно”. В прошлом сезоне ПСЖ завоевал несколько крупных трофеев.
Команда одержала победу в Лиге чемпионов, чемпионате Франции, Кубке Франции и Суперкубке Франции. Также команда вышла в финал Кубка мира среди клубов, где проиграла Челси.
По словам главного тренера ПСЖ, команде необходимо готовиться к многим важным играм и продолжать работать над собой.