Akinfeev: Roshining ketishi to‘g‘ri qaror bo‘ldi
Moskva CSKA jamoasi kapitanı Igor Akinfeev himoyachi Vilian Roshaning jamoadan kutilmaganda ketishi uning uchun katta zarba bo‘ldimi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Akinfeevning so‘zlariga ko‘ra, bu holat unga ta’sir qilmagan. Vilian Roshaga 30 yosh bo‘lib, unga yaxshi ish haqi taklif qilingan.
Klub ham bu transferdan foyda ko‘rgan, chunki ikki yil ichida Roshaga shunday miqdorda pul olish qiyin bo‘lar edi. Klub futbolchi uchun imkoniyat yaratgan va bu to‘g‘ri qaror bo‘lgan.
Shuningdek, Akinfeev klub rivojlanishi uchun transferlardan daromad olish zarurligini ta’kidladi. Bu daromad yangi futbolchilarni sotib olishga yordam beradi.
Ma’lum bo‘lishicha, 30 yoshli Roshа Moskva CSKAdan Birlashgan Arab Amirliklaridagi «Al-Jazira» klubiga o‘tgan. Matbuotda futbolchiga qulay moliyaviy shartlar taklif qilingani haqida xabarlar berilgan.

Акинфеев: Уход Роши был правильным решением
Капитан московского ЦСКА Игорь Акинфеев ответил на вопрос, стал ли для него большим ударом неожиданный уход защитника Виллиана Роши из команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Акинфеева, эта ситуация на него не повлияла. Виллиану Роше исполнилось 30 лет, и ему предложили хорошую зарплату.
Клуб также получил выгоду от этого трансфера, так как в течение двух лет было бы сложно получить такую сумму за Рошу. Клуб создал возможность для футболиста, и это было правильным решением.
Кроме того, Акинфеев подчеркнул необходимость получать доход от трансферов для развития клуба. Этот доход помогает приобретать новых игроков.
Известно, что 30-летний Роша перешёл из московского ЦСКА в клуб «Аль-Джазира» из Объединённых Арабских Эмиратов. В прессе сообщалось, что футболисту предложили выгодные финансовые условия.