Mutalip Alibekov Spartak taklifini ko‘rib chiqmoqda
Makhachqaladagi Dinamo jamoasining himoyachisi Mutalip Alibekov Moskva Spartak klubidan taklif tushsa, buni ko‘rib chiqishga tayyorligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining oldingi faoliyati CSKA bilan bog‘liq bo‘lsa-da, bunday imkoniyatni rad etmasligini aytdi. Alibekovning so‘zlariga ko‘ra, CSKAda o‘zini to‘liq namoyon eta olmagan futbolchilar boshqa klublarda o‘zlarini ko‘rsatib, keyinchalik Spartakga o‘tishga loyiq bo‘lgan.
Joriy mavsumda 28 yoshli futbolchi Rossiya Premyer Ligasi va Kubok musobaqalarida beshta o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol yoki assist bilan ajralib turmagan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati 700 ming yevroga teng.
Mutalip Alibekovning bu fikrlari sport nashrlari tomonidan e’tirof etilgan va uning kelajakdagi faoliyati ko‘plab muxlislar diqqatida. Shuningdek, futbolchi yangi takliflarni ochiq ko‘z bilan kutib olishini ta’kidladi.

Mutalip Alibekov рассматривает предложение Спартака
Защитник команды «Динамо» из Махачкалы Муталип Алибеков заявил, что готов рассмотреть предложение от московского клуба «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя его предыдущая карьера была связана с ЦСКА, он отметил, что не откажется от такой возможности. По словам Алибекова, футболисты, которые не смогли полностью проявить себя в ЦСКА, показывали себя в других клубах и впоследствии заслуживали перехода в «Спартак».
В текущем сезоне 28-летний футболист сыграл в пяти матчах Российской Премьер-Лиги и Кубка, однако не отличился голами или результативными передачами. Согласно данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 700 тысяч евро.
Эти высказывания Муталипа Алибекова были отмечены спортивными изданиями, и его будущая карьера привлекает внимание многих болельщиков. Также футболист подчеркнул, что открыто ждет новые предложения.