Lokomotiv va Spartak derbisida jazo belgilandi
Rossiya futbol ittifoqining nazorat va intizom qo‘mitasi "Lokomotiv" va "Spartak" jamoalari o‘rtasidagi to‘rtinchi tur doirasidagi derbi o‘yini davomida muxlislarning xatti-harakatlarini ko‘rib chiqdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Qo‘mita tomonidan aniqlanishicha, "Lokomotiv" muxlislari "Spartak" jamoasiga nisbatan haqoratli shiorlar aytgan, shuningdek, "Spartak" muxlislari hakamga nisbatan noo‘rin so‘zlar ishlatgan. Natijada, har ikki klubga 20 ming rubl miqdorida jarima solindi.
Eslatib o‘tish lozimki, mazkur derbida "Lokomotiv" jamoasi "Spartak"ni 4:2 hisobida mag‘lub etdi. O‘yinning asosiy qahramoni Aleksey Batrakov bo‘lib, u uchta gol urdi.
Shu bilan birga, "Lokomotiv" to‘rt turdan so‘ng Rossiya Premer-ligasida yakka yetakchi hisoblanadi. Ushbu voqea futbol musobaqalarida intizom va hurmat muhimligini yana bir bor ko‘rsatdi.

В дерби Локомотив и Спартак назначено наказание
Контрольная и дисциплинарная комиссия Российского футбольного союза рассмотрела поведение болельщиков во время дерби четвёртого тура между командами «Локомотив» и «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным комиссии, болельщики «Локомотива» скандировали оскорбительные лозунги в адрес команды «Спартак», а болельщики «Спартака» использовали неприличные выражения в адрес судьи. В результате обеим клубам был назначен штраф в размере 20 тысяч рублей.
Напомним, что в этом дерби команда «Локомотив» одержала победу над «Спартаком» со счётом 4:2. Главным героем матча стал Алексей Батраков, забивший три гола.
Кроме того, после четырёх туров «Локомотив» является единоличным лидером Российской Премьер-лиги. Это событие ещё раз подчеркнуло важность дисциплины и уважения в футбольных соревнованиях.