Reshford: Manchester Yunayted yillar davomida to‘xtab qoldi
Ko‘p yillar davomida «Manchester Yunayted» jamoasida o‘ynagan Markus Reshford muhitni o‘zgartirishga qaror qilib, Ispaniyaning «Barselona» klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Intervyusida u «Manchester Yunayted» bilan xayrlashish sabablarini tushuntirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, klub o‘zining asosiy tamoyilidan ayrilib, qayta qurilish jarayoniga kirib ketgan, biroq ushbu jarayondan chiqolmagan.
Reshford shunday dedi: «Yillar davomida biz haqimizda o‘tish davrida ekani aytilardi, lekin ko‘rinib turibdiki, bu jarayon juda cho‘zilib ketdi. Keling, haqiqatni tan olaylik.
«Manchester Yunayted»da murabbiylar, g‘oyalar va strategiyalar o‘zgardi, ammo asosan hech narsa o‘zgarmadi. Biz, futbolchilar, haqiqiy rahbarsiz qoldik».
Shuningdek, Reshford «Barselona»da Gari Linekerdan keyin o‘ynagan birinchi ingliz futbolchisi bo‘ldi. Bu o‘zgarish uning faoliyatida yangi sahifa ochilishiga sabab bo‘ldi.

Решфорд: Манчестер Юнайтед за годы застопорился
Маркус Рэшфорд, который много лет играл за «Манчестер Юнайтед», решил изменить обстановку и перешёл в испанский клуб «Барселона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью он объяснил причины прощания с «Манчестер Юнайтед». По его словам, клуб утратил свои основные принципы, начал процесс перестройки, но так и не смог из него выйти.
Рэшфорд сказал: «Годами нам говорили, что мы находимся в переходном периоде, но, как видно, этот процесс затянулся. Давайте признаем правду.
В «Манчестер Юнайтед» менялись тренеры, идеи и стратегии, но по сути ничего не изменилось. Мы, игроки, остались без настоящего лидера».
Кроме того, Рэшфорд стал первым английским футболистом, игравшим в «Барселоне» после Гэри Линекера. Это изменение открыло новую страницу в его карьере.