Semshov: Spertsyan Southamptonga bormas edi, dedi
Sobiq Moskva «Dinamo» va «Torpedo» jamoalari yarim himoyachisi Igor Semshov «Krasnodar» hujumchisi Eduard Spertsyan o‘rnida hozirda Angliyaning «Southampton» klubiga o‘tishni istamasligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ilgari ma’lum bo‘lishicha, «Southampton» jamoasi «Krasnodar»ga hujumchi uchun 12 million yevro taklif qilgan va klublar o‘rtasida kelishuvga yaqin bo‘lgan. Semshov fikricha, Spertsyan darajasi biroz yuqoriroq ligaga loyiq.
U Angliya Premer Ligasi bilan solishtirganda, Chempionship ligasi darajasi pastroq ekanini ta’kidladi. Shuningdek, u bu klubga o‘tishdan oldin mavsumning qishgacha davom etishini va jamoa uchun muhim bo‘lgan Jahon chempionati saralash o‘yinlarini o‘ynash kerakligini aytdi.
Futbolchi o‘zi esa yaqinda «Southampton» taklifini qabul qilib, klub prezidenti Sergey Galitskiy bilan muzokara qilish niyatida ekanligini ma’lum qildi. Bu qaror futbolchining kelajagi va jamoaning ehtiyojlarini hisobga olgan holda qabul qilinishi lozim.

Семшов: Спертсян не поехал бы в Саутгемптон, сказал
Бывший полузащитник московских клубов «Динамо» и «Торпедо» Игорь Семшов заявил, что нападающий «Краснодара» Эдуард Сперцян в настоящее время не хочет переходить в английский клуб «Саутгемптон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что клуб «Саутгемптон» предложил «Краснодару» 12 миллионов евро за нападающего, и клубы близки к соглашению. По мнению Семшова, уровень Сперцяна соответствует немного более высокому чемпионату.
Он подчеркнул, что по сравнению с Премьер-лигой Англии уровень Чемпионшипа ниже. Также он отметил, что до перехода в этот клуб сезон продолжается до зимы, и необходимо сыграть важные для команды отборочные матчи чемпионата мира.
Сам футболист недавно сообщил о намерении принять предложение «Саутгемптона» и провести переговоры с президентом клуба Сергеем Галицким. Это решение должно быть принято с учётом будущего футболиста и потребностей команды.