Bakaev Artiganing taqqoslashiga o‘z javobini berdi
Moskva "Lokomotiv" jamoasining yarim himoyachisi Zelimxon Bakaev sobiq bosh murabbiy, Podmoskovye "Ximki" jamoasi rahbari Frank Artigaga Lamiin Yamal bilan taqqoslagani uchun qanday javob bergani haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiyalik futbolchi 2024/2025 yilgi mavsumda ijarada "Ximki"da o‘ynagan, u aslida "Zenit" klubiga tegishli edi. Bakaevning so‘zlariga ko‘ra, u Artigaga o‘zining sevimli futbolchisi Krishtianu Ronaldu ekanini aytgan.
Shuningdek, u bunday taqqoslashlar unga ahamiyatli emasligini, chunki u endi bolalar kabi emasligini ta’kidladi. Artiga o‘tgan mavsum davomida oylik maoshlar kechikayotgani sababli futbolchilar noroziligini qo‘llab-quvvatlagani uchun "Ximki"dan ishdan bo‘shatilgan.
Natijada, Podmoskovye klubi moliyaviy qiyinchiliklar tufayli Rossiya Premer Ligasi musobaqasidan chiqib ketgan, Bakaev esa erkin agent sifatida "Lokomotiv"ga o‘tgan.

Bakaev Артиган дал свой ответ на сравнение
Полузащитник московского «Локомотива» Зелимхан Бакаев рассказал, как он ответил бывшему главному тренеру и руководителю подмосковного «Химок» Франку Артиге, который сравнил его с Ламином Ямалем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Российский футболист в сезоне 2024/2025 выступал в аренде за «Химки», хотя на самом деле принадлежит клубу «Зенит». По словам Бакаева, он сказал Артиге, что его любимый футболист — Криштиану Роналду.
Кроме того, он подчеркнул, что такие сравнения для него не имеют значения, так как он уже не ребенок. Артига был уволен из «Химок» в прошлом сезоне за поддержку недовольства игроков из-за задержек с выплатой зарплат.
В итоге подмосковный клуб из-за финансовых трудностей покинул чемпионат Российской Премьер-Лиги, а Бакаев перешел в «Локомотив» в статусе свободного агента.