Braziliyalik yarim himoyachi Kazemiro Angliya Premer Ligasi yangi mavsumidagi "Manchester Yunayted" jamoasining g‘alaba qozonish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
GQ nashriga bergan intervyusida u "qizil iblislar" deb ataluvchi jamoaning chempionatda muvaffaqiyatga erishishiga ishonch bildirdi. Premer-liganing ochilish turida Ruben Amorim boshchiligidagi jamoa Londondagi "Arsenal" bilan bahs olib boradi.
Ushbu uchrashuv 17 avgust kuni "Old Trafford" stadionida bo‘lib o‘tadi. "Manchester Yunayted" joriy mavsumdan oldingi Premer Liga musobaqalarida yaxshi natija ko‘rsatmagan.
Ular 42 ochko jamg‘arib, musobaqa jadvalida 15-o‘rinni egallashdi. Bu natija jamoa uchun qoniqarsiz hisoblanadi va yangi mavsumda yaxshiroq o‘yin ko‘rsatish maqsadida jiddiy tayyorgarlik ko‘rilmoqda.
Kazemiro fikricha, jamoa o‘z kuchini namoyish etib, muxlislarini xursand qilishi mumkin. Shuningdek, yangi mavsumda "Manchester Yunayted" jamoasi kuchli raqobatchilar bilan bellashib, yuqori o‘rinlarni egallashga intiladi.

Каземиро назвал нового чемпиона Премьер-лиги
Бразильский полузащитник Каземиро высказался о шансах команды "Манчестер Юнайтед" на победу в новом сезоне Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью изданию GQ он выразил уверенность в успехе команды, известной как "красные дьяволы", в чемпионате. В первом туре Премьер-лиги команда под руководством Рубена Аморима сыграет в Лондоне с "Арсеналом".
Этот матч состоится 17 августа на стадионе "Олд Траффорд". "Манчестер Юнайтед" показал не лучшие результаты в предыдущих соревнованиях Премьер-лиги перед текущим сезоном.
Они набрали 42 очка и заняли 15-е место в турнирной таблице. Этот результат считается неудовлетворительным для команды, и для улучшения игры в новом сезоне проводится серьезная подготовка.
По мнению Каземиро, команда может продемонстрировать свои силы и порадовать болельщиков. Кроме того, в новом сезоне "Манчестер Юнайтед" намерен бороться с сильными соперниками и стремиться занять высокие места.