Abduqodir Husanov Shavkat Mirziyoyevga «Manchester Siti» formasini sovg‘a qildi
O‘zbekiston milliy jamoasi va "Manchester Siti" himoyachisi Abduqodir Husanov 21 mart kuni "Yangi O‘zbekiston" bog‘ida o‘tgan Navro‘z tadbirlarida ishtirok etdi. Tadbirdan keyin u prezident Shavkat Mirziyoyev bilan uchrashib, o‘z imzosi tushirilgan "Manchester Siti" formasini sovg‘a qildi.
O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi ma’lumotiga ko‘ra, uchrashuvda Abduqodir Husanovga uning otasi Hikmat Hoshimov hamrohlik qilgan.
Prezident bilan uchrashuv va "Manchester Siti"ga o‘tish masalasi
Eslatib o‘tamiz, Shavkat Mirziyoyev yanvar oyi oxirida Birlashgan Arab Amirliklariga amalga oshirgan safari chog‘ida "Manchester Siti" klubi egalari hisoblangan Abu Dabi valiahd shahzodasi Shayx Xolid ibn Muhammad Ol Nahayon bilan uchrashgan edi. Ushbu suhbat davomida prezident Abduqodir Husanovning "Manchester Siti" klubiga o‘tishi haqida ham gapirib o‘tgan.
Husanovning milliy jamoadagi ishtiroki
Abduqodir Husanov 20 mart kuni Qirg‘izistonga qarshi o‘yinda ishtirok etgandi. 25 mart kuni esa O‘zbekiston milliy jamoasi bilan Eronga qarshi bahsda maydonga tushishi kutilmoqda.
Abduqodir Husanovning Navro‘z bayrami doirasida prezident bilan uchrashib, sovg‘a taqdim etishi — O‘zbekiston futbolining xalqaro miqyosdagi taraqqiyoti va yosh futbolchilarga berilayotgan e’tiborning bir ifodasi bo‘ldi. Uning "Manchester Siti" klubiga o‘tishi va terma jamoadagi faoliyati o‘zbekistonlik futbol ishqibozlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Защитник сборной Узбекистана и «Манчестер Сити» Абдуқодир Хусанов 21 марта принял участие в мероприятиях Навруза, которые прошли в парке «Новый Узбекистан». После мероприятия он встретился с президентом Шавкатом Мирзиёевым и подарил ему форму «Манчестер Сити» с его автографом.
По информации Федерации футбола Узбекистана, на встрече Абдуқодира Хусанова сопровождал его отец Хикмат Хошимов.
Встреча с президентом и вопрос о переходе в «Манчестер Сити»
Напомним, что в конце января Шавкат Мирзиёев встретился с наследным принцем Абу-Даби шейхом Халидом ибн Мухаммадом Аль Нахайоном, который является владельцем клуба «Манчестер Сити», во время своего визита в Объединенные Арабские Эмираты. В ходе этого разговора президент также упомянул о переходе Абдуқодира Хусанова в клуб «Манчестер Сити».
Участие Хусанова в национальной команде
Абдуқодир Хусанов участвовал в матче против Кыргызстана 20 марта. 25 марта ожидается, что он выйдет на поле в матче сборной Узбекистана против Ирана.
Встреча Абдуқодира Хусанова с президентом в рамках празднования Навруза и вручение подарка стали выражением международного прогресса узбекского футбола и внимания к молодым футболистам. Его переход в клуб «Манчестер Сити» и деятельность в сборной вызывают большой интерес у узбекских футбольных болельщиков.