Rubens: Dinamo chempionlik uchun kurashadi
Yozgi transferlar davrida poytaxtning "Dinamo" jamoasiga qo‘shilgan yangi o‘yinchi Rubens jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpin haqida fikr bildirdi va jamoaning ushbu mavsumdagi yuqori natijalarga erishish imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Karpin juda malakali mutaxassisdir. Agar jamoa murabbiyning barcha ko‘rsatmalariga amal qilsa, ular yaxshi natijalarga erishishlari mumkin.
Rubensning fikricha, "Dinamo" bu mavsum chempionlik uchun kurashishi mumkin. Yarim himoyachi shuningdek, yangi murabbiy uslubiga o‘yinchilarning moslashishi ba’zida biroz vaqt talab qilishini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, "Dinamo" futbolchilari Karpin boshqaruviga tezroq moslashishi kerak. Rossiya Premer-ligasining to‘rtinchi turidan so‘ng, Moskva jamoasi musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Yakshanba kuni "Dinamo" o‘z maydonida CSKA jamoasi bilan o‘yin o‘tkazadi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 18:00 da belgilangan.
Jamoa muxlislari uchun muhim o‘yin bo‘lib, natijalar mavsum davomida jamoaning pozitsiyasiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Рубенс: Динамо борется за чемпионство
В период летних трансферов новый игрок столичной команды "Динамо" Рубенс высказался о главном тренере команды Валерии Карпине и оценил возможности команды достичь высоких результатов в этом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Карпин — очень квалифицированный специалист. Если команда будет следовать всем указаниям тренера, они смогут добиться хороших результатов.
По мнению Рубенса, "Динамо" может бороться за чемпионство в этом сезоне. Полузащитник также отметил, что адаптация игроков к новому стилю тренера иногда требует немного времени.
По его словам, футболисты "Динамо" должны быстрее адаптироваться под руководство Карпина. После четвертого тура Российской Премьер-Лиги московская команда занимает девятое место в турнирной таблице.
В воскресенье "Динамо" проведет домашний матч с командой ЦСКА. Начало игры запланировано на 18:00 по московскому времени.
Это важная игра для болельщиков команды, и результаты могут повлиять на позицию команды в течение сезона.