Konstantin Lepyohin, ilgari "sine-belo-goluboy" jamoasida o‘ynagan futbolchi, braziliyalik yarim himoyachi Jersonning o‘yinlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Jersonning o‘yinini ko‘rib chiqqanini aytib, uning o‘yinini aniq baholash qiyinligini ta’kidladi. Lepyohinning so‘zlariga ko‘ra, Jersonni tanqid qilish mumkin emas, ammo uni maqtashga ham asos yo‘q.
"Zenit" jamoasining hozirgi natijalari shuni ko‘rsatadiki, jamoada hali nimadir yetishmayapti. Jerson super yulduz sifatida ko‘rinmaydi, lekin ular Rossiyaga ketmaydi, dedi Lepyohin "Chempionat" nashriga bergan intervyusida.
Jerson 28 yoshda bo‘lib, u 2025 yil yozida Neva daryosi bo‘yidagi klub tarkibiga qo‘shildi. Uning transfer summasi 25 million yevroni tashkil etdi.
Braziliyalik futbolchi bilan tuzilgan shartnoma 2030 yil 30 iyungacha amal qiladi. Hozirgacha Jerson Sankt-Peterburg klubida gol urmagan.
Uning jamoaga qo‘shilishi natijalar yaxshilanishiga yordam berishi kutilmoqda. Futbolchi o‘zining o‘yinini yanada takomillashtirishga intilmoqda va jamoa oldida katta mas’uliyat bor.

Лепёхин: Джерсон не суперзвезда в России, но полезен
Константин Лепёхин, ранее игравший в команде "сине-бело-голубые", высказал своё мнение о выступлениях бразильского полузащитника Жерсона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что смотрел игру Жерсона и подчеркнул, что сложно дать точную оценку его игре. По словам Лепёхина, Жерсона нельзя критиковать, но и хвалить особо нет оснований.
Текущие результаты команды "Зенит" показывают, что в команде чего-то ещё не хватает. Жерсон не выглядит суперзвездой, но они не уйдут из России, — сказал Лепёхин в интервью изданию "Чемпионат".
Жерсону 28 лет, он присоединился к клубу на берегу реки Нева летом 2025 года. Сумма трансфера составила 25 миллионов евро.
Контракт с бразильским футболистом действует до 30 июня 2030 года. До сих пор Жерсон не забивал голов за клуб Санкт-Петербурга.
Ожидается, что его присоединение к команде поможет улучшить результаты. Футболист стремится совершенствовать свою игру, и на команде лежит большая ответственность.