«Chelsi» jamoasining bosh murabbiyi Enzo Mareska yarim himoyachi Karni Chukvuemekaning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi kunlarda ommaviy axborot vositalarida 21 yoshli futbolchi klub tomonidan unga bo‘lgan munosabatdan norozi ekani va jamoani tark etishni rejalashtirayotgani haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Hozirda nemisning «Borussiya» Dortmund klubi ingliz futbolchisi bilan muzokaralar olib bormoqda.
Ular uni yana ijaraga olish va keyinchalik sotib olish imkoniyati bilan jamoaga qaytarishni xohlamoqda, ammo tomonlar hali kelishuvga erishgani yo‘q. Mareska so‘zlariga ko‘ra, Chukvuemeka o‘zining kelajagi bo‘yicha qaror kutayotgan futbolchilar bilan birga mashg‘ulot o‘tkazmoqda va uning jamoani tark etish imkoniyati mavjud.
Karni Chukvuemeka fevraldan iyulgacha «Borussiya» safida ijarada o‘ynagan. Transfermarkt portali uning narxini 18 million yevroga baholagan.

Mareska: Чуквуемека может покинуть «Челси»
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска высказался о будущем полузащитника Карни Чуквуемека. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние дни в СМИ появились сведения о том, что 21-летний футболист недоволен отношением клуба к нему и планирует покинуть команду. В настоящее время немецкий клуб «Боруссия» Дортмунд ведет переговоры с английским футболистом.
Они хотят вернуть его в команду с возможностью повторной аренды и последующей покупки, однако стороны пока не достигли соглашения. По словам Марески, Чуквуемека тренируется вместе с игроками, которые ожидают решения по своему будущему, и существует вероятность его ухода из команды.
Карни Чуквуемека с февраля по июль играл в аренде за «Боруссию». Портал Transfermarkt оценил его стоимость в 18 миллионов евро.