Flik Barselona va Yamale haqida fikr bildirdi
Nemis futbol mutaxassisi Hans-Diter Flik, «Barselona» jamoasini boshqarayotgan murabbiy, jamoaning 18 yoshli yulduzi Lamine Yamale haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi 2025/2026 yilgi mavsum boshlanishi oldidan o‘z fikrlarini aytdi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, jamoa uchun eng muhimi g‘alaba qozonishdir.
Lamine jamoaning muhim qismi bo‘lib, uning ishidan mamnun. Shuningdek, yosh futbolchining hali rivojlanishi uchun imkoniyatlari mavjud.
Yangi mavsum jamoa uchun katta ahamiyatga ega bo‘ladi. Gol urish muhim bo‘lsa-da, eng asosiysi g‘alaba qozonishdir.
«Barselona» yangi mavsumda La Liga musobaqasida «Malyorka»ga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. Uchrashuv 16 avgust kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi.

Флик высказался о Барселоне и Ямале
Немецкий футбольный специалист Ханс-Дитер Флик, тренер команды «Барселона», высказался о 18-летней звезде команды Ламине Ямале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими мыслями перед началом нового сезона 2025/2026. По словам тренера, для команды главное — побеждать.
Ламине является важной частью команды, и он доволен его работой. Также у молодого футболиста есть возможности для дальнейшего развития.
Новый сезон будет иметь большое значение для команды. Хотя забивать голы важно, главное — побеждать.
«Барселона» в новом сезоне проведёт выездной матч в Ла Лиге против «Мальорки». Встреча состоится 16 августа и начнётся в 20:30 по московскому времени.