Natan Gassama Batrakovning o‘yini haqida fikr bildirdi
Fransuz legioneri Natan Gassama, Rossiya Premyer Ligasi doirasida Kaliningradning "Baltika" jamoasida o‘ynayotgan futbolchi, poytaxtning "Lokomotiv" jamoasi sardori Aleksey Batrakov haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov yaxshi o‘yinchi hisoblanadi va ko‘p gol uradi. Agar u hozirgi darajasida davom etsa, juda katta futbolchiga aylanishi mumkin.
Hozirda 20 yoshli yarim himoyachi Rossiya chempionatida eng ko‘p gol urgan futbolchilar qatorida yetakchilik qilmoqda. U to‘rt o‘yinda olti golga mualliflik qilgan.
Jamoasi esa o‘tkazilgan to‘rt turdan keyin 12 ochko jamg‘arib, chempionat jadvalida birinchi o‘rinni egallab turibdi. Bu natija "Lokomotiv" jamoasining joriy mavsumdagi kuchli o‘yinini ko‘rsatadi va Batrakovning jamoaga qo‘shgan hissasi alohida e’tirof etilmoqda.

Натан Гассама высказался об игре Батракова
Французский легионер Натан Гассама, играющий в российской Премьер-лиге за калининградскую «Балтику», поделился мнением о капитане столичного «Локомотива» Алексее Батракове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Батраков является хорошим игроком и забивает много голов. Если он продолжит в том же духе, он может стать очень большим футболистом.
В настоящее время 20-летний полузащитник лидирует среди лучших бомбардиров чемпионата России. Он забил шесть голов в четырёх матчах.
Его команда после четырёх сыгранных туров набрала 12 очков и занимает первое место в турнирной таблице чемпионата. Этот результат демонстрирует сильную игру «Локомотива» в текущем сезоне, и вклад Батракова в команду особо отмечается.