Sovuq antisiklon O'zbekiston havosiga ta'sir qilmoqda
Angliya Premer Ligasi birinchi tur doirasida "Liverpul" o‘z maydonida "Bornmut" jamoasini qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mersisaydliklar uchrashuvni 4:2 hisobida g‘alaba bilan yakunladilar. O‘yindan keyin muxlislar portugaliyalik futbolchi Diogu Jotani xotirlab, uning ismini kuylashdi.
Shu paytda "qizillar" hujumchisi Muhammad Salah ko‘z yoshlarini to‘xtata olmadi. Diogu Jota iyul boshida avtohalokatga uchragan edi.
Keyingi o‘yinda Arne Slot boshchiligidagi "Liverpul" jamoasi safarda "Nyukasl" bilan bellashadi. Eslatib o‘tamiz, "Liverpul" hozirgi Angliya chempionidir.
Ushbu uchrashuvlar Premer Ligadagi mavsumning muhim bosqichlaridan biri hisoblanadi va jamoa o‘zining yuqori natijalarini davom ettirishga intilmoqda. Muxlislar va mutaxassislar jamoaning keyingi o‘yinlarini katta qiziqish bilan kutmoqda.

Салах не смог сдержать слез после победы
В первом туре Английской Премьер-лиги "Ливерпуль" принимал на своем поле команду "Борнмут". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мерсисайдцы завершили встречу победой со счетом 4:2. После матча болельщики вспомнили португальского футболиста Диогу Жоту и скандировали его имя.
В этот момент нападающий "красных" Мохамед Салах не смог сдержать слез. Диогу Жота попал в автокатастрофу в начале июля.
В следующем матче команда "Ливерпуль" под руководством Арне Слота сыграет в гостях с "Ньюкаслом". Напомним, что "Ливерпуль" является действующим чемпионом Англии.
Эти матчи считаются важным этапом сезона в Премьер-лиге, и команда стремится продолжать показывать высокие результаты. Болельщики и специалисты с большим интересом ждут следующих игр команды.