Simeone Atletikoga yangi yarimhimoyachi tanladi
Yaponiya milliy terma jamoasi yarimhimoyachisi Takefusa Kubo Ispaniya chempionatining nufuzli klublaridan biri bo‘lgan Madridning "Atletiko" jamoasi bilan shartnoma imzolashi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Marca nashrining xabar berishicha, 24 yoshli futbolchiga "Atletiko" jiddiy qiziqish bildirmoqda. Jamoa bosh murabbiyi Diego Simeone shaxsan Takefusani o‘z tarkibiga qo‘shishni istamoqda.
Hozircha "Atletiko" tomonidan "Real Sosyedad" klubiga rasmiy taklif kelgani yo‘q. 2024/2025 yilgi mavsumda Takefusa Kubo 52 o‘yinda maydonga tushib, yetti gol urdi va to‘rt golga uzatma berdi.
Uning amaldagi shartnomasi 2029 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Futbolchi o‘zining yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatkichlari bilan Ispaniya chempionatida e’tibor qozonmoqda va kelajakda faoliyatini yanada rivojlantirish uchun imkoniyatlarga ega.

Симеоне выбрал нового полузащитника для Атлетико
Полузащитник сборной Японии Такефуса Кубо может подписать контракт с мадридским "Атлетико", одним из престижных клубов чемпионата Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Marca, 24-летний футболист вызывает серьёзный интерес у "Атлетико". Главный тренер команды Диего Симеоне лично хочет видеть Такефусу в своём составе.
Пока что от "Атлетико" не поступало официальных предложений клубу "Реал Сосьедад". В сезоне 2024/2025 Такефуса Кубо провёл 52 матча, забил семь голов и отдал четыре результативные передачи.
Его действующий контракт рассчитан до середины 2029 года. Футболист привлекает внимание в чемпионате Испании своими высокими игровыми показателями и имеет возможности для дальнейшего развития карьеры.