Kolyvanov: Karpinning Dinamoda ishi ko‘p ekan
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi bo‘lgan Igor Kolyvanov Rossiya chempionatining joriy mavsumida Moskva «Dinamo» jamoasining muvaffaqiyatsiz natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Valeriy Karpinning shogirdlari turnir boshida mavjud 12 ochkodan faqat 5 tasini to‘plagan. Hozirda «oq-ko‘k» jamoasi turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Kolyvanovning aytishicha, «Dinamo»da ko‘plab futbolchilar jarohat olgan va jamoaning ba’zi yetakchilari eng yaxshi holatda emas. U ilgari ham aytganidek, Karpin oldida ko‘p ishlar bor.
Hozir maydonga tushayotgan yosh futbolchilar kerakli natijani bera olmayapti. Shuningdek, Kolyvanov Moskva klubida yarim himoyachi Xorxe Karraskalning o‘rnini bosadigan futbolchi yo‘qligini ta’kidladi.
Karraskal yaqinda «Flamengo» klubiga o‘tgan va bu holat jamoaning o‘yiniga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda. Rossiya Premer Ligasi doirasida beshinchi turda «Dinamo» o‘z maydonida CSKA jamoasi bilan o‘ynaydi.
Moskva derbisi 17 avgust kuni soat 18:00 da boshlanadi. Bu o‘yin jamoaning mavsumdagi natijalarini yaxshilash uchun muhim bahs bo‘ladi.

Кольванов: У Карпина много работы в Динамо
Известный футболист Игорь Колыванов высказался о неудачных результатах московского «Динамо» в текущем сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Подопечные Валерия Карпина на старте турнира набрали всего 5 очков из возможных 12. В настоящее время «бело-голубые» занимают девятое место в турнирной таблице.
По словам Колыванова, в «Динамо» много травмированных игроков, и некоторые лидеры команды не в лучшей форме. Как он уже говорил ранее, у Карпина много работы впереди.
Молодые футболисты, которые сейчас выходят на поле, не показывают нужных результатов. Также Колыванов отметил, что в московском клубе нет игрока, способного заменить полузащитника Хорхе Карраскаля.
Карраскаль недавно перешёл в клуб «Фламенго», и это негативно сказывается на игре команды. В рамках пятого тура Российской Премьер-Лиги «Динамо» сыграет дома с ЦСКА.
Московское дерби начнётся 17 августа в 18:00. Эта игра станет важным матчем для улучшения результатов команды в сезоне.