Agent Barboza Fernandesning Axmatga o‘tishini ma’qulladi
So‘nggi paytlarda «Axmat» jamoasining bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov Mario Fernandesni Grozniy klubiga taklif qilish niyatida ekanligi haqida ma’lumotlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Himoyachi o‘zi ham bunday o‘tish ehtimolini inkor etmayapti. Futbolchining Rossiya Premer-ligasiga qaytishi haqida futbol agenti Paulo Barboza o‘z fikrlarini bildirdi.
Cherchesov Mario Fernandesni yaxshi biladi. Agar u Fernandesni taklif qilmoqchi bo‘lsa, demak unga ishonadi.
Barbozaning ta’kidlashicha, Fernandes kabi tajribali futbolchi uzoq vaqt jamoasiz qolganidan so‘ng ham o‘z mahoratini yo‘qotmagan. Fernandes Rossiyaning CSKA klubida 329 ta, «Zenit»da esa 18 ta o‘yinda maydonga tushgan.
34 yoshli himoyachining hisobida 11 ta gol va 47 ta golli pas bor. 2024-yil yozida u Sankt-Peterburg klubini tark etdi va hozirda erkin agent hisoblanadi.
Shu sababli, uning «Axmat»ga o‘tishi ehtimoli yuqori bo‘lib, bu jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashi kutilmoqda. Futbol ixlosmandlari va mutaxassislar bu transferni diqqat bilan kuzatmoqda.

Агент Барбоза Фернандес одобрил переход Ахмата
В последнее время появились сведения о том, что главный тренер команды «Ахмат» Станислав Черчесов намерен пригласить Марио Фернандеса в грозненский клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Защитник сам не отрицает такую возможность перехода. Агент футболиста Пауло Барбоза высказал своё мнение о возвращении футболиста в Российскую Премьер-Лигу.
Черчесов хорошо знает Марио Фернандеса. Если он хочет пригласить Фернандеса, значит, доверяет ему.
По словам Барбозы, такой опытный футболист, как Фернандес, не потерял своих навыков, несмотря на долгое время без команды. Фернандес провёл 329 матчей за российский клуб ЦСКА и 18 игр за «Зенит».
34-летний защитник имеет в своём активе 11 голов и 47 результативных передач. Летом 2024 года он покинул клуб из Санкт-Петербурга и в настоящее время является свободным агентом.
Поэтому вероятность его перехода в «Ахмат» высока, и ожидается, что он укрепит оборонительную линию команды. Футбольные болельщики и специалисты внимательно следят за этим трансфером.