Baltika jamoasining yarim himoyachisi Vladislav Saus Rossiya Premyer Ligasi beshinchi turida Lokomotivga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi 1:1 hisobidagi durang haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 80-daqiqada Dmitriy Barinovning jarima zarbasidan so‘ng va Nikolay Komlichenkoning to‘pni qaytarishi natijasida kiritilgan Lokomotivning golini tasodifiy deb atadi. Sausning so‘zlariga ko‘ra, agar Lokomotivga shunday o‘n imkoniyat berilsa, ular hatto bittasini ham kiritolmas edi.
U o‘yinda Barinovning zarbasi aniq yo‘ldan chiqayotgandek ko‘ringanini, ammo Komlichenkonkoning qandaydir tarzda to‘pga oyoq bilan tegishini ta’kidladi. Shuningdek, u o‘z jamoasi uy maydoni va muxlislarining qo‘llab-quvvatlashi ostida g‘alabaga intilganini aytdi.
Saus fikricha, o‘yin teng kechgan bo‘lsa-da, Baltika jamoasi ko‘proq gol imkoniyatlarini yaratgan. Umuman olganda, o‘yinda har ikki jamoa o‘z imkoniyatlarini sinab ko‘rdi, biroq durang natija adolatli hisoblanadi.

Балтика полузащитник случайно забил гол Локомотиву
Полузащитник команды Балтика Владислав Саус высказался о ничейном результате 1:1 в матче пятого тура Российской Премьер-Лиги против Локомотива. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал гол Локомотива, забитый на 80-й минуте после штрафного удара Дмитрия Баринова и рикошета от Николая Комличенко, случайным. По словам Сауса, если бы Локомотиву предоставили десять таких же возможностей, они бы не забили ни одного гола.
Он отметил, что удар Баринова казался неточным, однако Комличенко каким-то образом коснулся мяча ногой. Также он сказал, что его команда стремилась к победе при поддержке своих болельщиков и домашнего поля.
По мнению Сауса, несмотря на равный ход игры, команда Балтика создала больше голевых моментов. В целом обе команды использовали свои шансы, но ничейный результат является справедливым.