Timur Kapadze Aziz G‘aniyevni terma jamoaga qaytishi haqidagi savolga javob berdi
Sport 15:38, 29-03-2025 4
O‘zbekiston MTJ bosh murabbiyi Timur Kapadze 90minutuz podkasti mehmoni bo‘ldi. Bosh murabbiyimiz BAAda faoliyat olib borayotgan Aziz G‘aniyev haqidagi savolga javob berdi.
"Azizni biz o‘yladik. U bizning ro‘yxatda bor. G‘aniyev terma jamoaga avval ham chaqirilgandi, shunchaki avvalgi murabbiylarning taktikasiga to‘g‘ri kelmagan bo‘lsa kerak. Uni o‘yinlarini kuzatib bormoqdaman. Birinchidan, u hozirgi 3-5-2 taktikasiga mos tushmasligi mumkin. 4-3-3 taktikasida esa G‘aniyevga ham yana boshqa futbolchilarga ham joy topilishi mumkin.
Bizda vaqt kam bo‘lgani sababli ancha vaqtdan beri u termaga chaqirilmagan G‘aniyevning imkoniyatlaridan bu safar foydalanmaslikka qaror qildik. Agarda o‘rtoqlik uchrashuvi bo‘lganida Azizni aniq yig‘inga taklif qilgan bo‘lardim. Bir necha yil avval vaqtinchalik murabbiy bo‘lganimda ham uni chaqirganman. Uning imkoniyatlarini yaxshi bilaman, u kuchli futbolchi", — dedi Kapadze.
Manba: 90minutuz
Temur Kapadze milliy jamoada nimalarni o‘zgartiradi? (intervyu)
O‘zbekiston milliy jamoasi mart oyida Jahon chempionati saralashidan o‘rin olgan 2 ta bahsda ishtirok etadi. Katanes sog‘ligidagi muammo sabab o‘zaro kelishuvga asosan shartnomani bekor qilgach,
Sport 19:47, 28-02-2025
Shomurodovning triumfi: A Seriyada 26-tur yakunlari (foto)
Italiya A Seriyasida 26-tur o‘yinlari bo‘lib o‘tdi. Ushbu turdan o‘rin olgan o‘yinlarda quyidagi natijalar qayd etildi. Shomurodov "Roma"ga "Monsa"ni mag‘lub etishda yordam
Sport 13:56, 27-02-2025
Munisa Rizayeva muxlislari bergan savollarga qanday javob berdi? (video)
Mashhur xonanda Munisa Rizayeva ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida muxlislari tomonidan yoʻllangan savollarga javob berdi. U muxlislarining savollariga ochiq va samimiy javob berib, shaxsiy hayoti,
Madaniyat 03:54, 20-02-2025
Rossiya Ukraina janubini nega bu qadar tez ishg‘ol qilgandi?
2022 yil 24 fevral kuni ertalab soat 4 larda Rossiya armiyasi Ukraina hududiga hujum boshlagandi. Yurish bir vaqtning o‘zida bir necha yo‘nalishda: janub, sharq va shimoldan olib boriladi. Biroq,