Xans-Diter Flik: «Anchelotti bilan bog‘liq vaziyatni kuzatish men uchun ham yoqimsiz»
Ispaniya La Ligasida birinchi o‘rinni egallab turgan «Barselona» klubining bosh murabbiyi Xans-Diter Flik asosiy raqibi bo‘lgan «Real» bosh ustozi Karlo Anchelotti atrofida ro‘y berayotgan holatlarga o‘z munosabatini bildirdi.
Ma’lum bo‘lishicha, «Qirollik klubi» rahbariyati tomonidan italiyalik mashhur murabbiy Karlo Anchelottini iste’foga chiqarish ehtimoli tobora kuchayib bormoqda.
— Karlo Anchelotti bilan sodir bo‘layotgan voqealarni kuzatib borish men uchun ham yoqimsiz. U «Real» bilan mumkin bo‘lgan barcha sovrinlarni qo‘lga kiritgan, juda tajribali mutaxassisdir. Men uning shaxsiyati va professionalligiga yuksak hurmat bilan qarayman, — deb ta’kidladi kataloniyaliklarning nemis murabbiyi jurnalistlar bilan bo‘lgan suhbatida.
Eslatib o‘tish joizki, 65 yoshli Anchelotti «Real» boshqaruviga 2021 yilda qaytgan edi. O‘tgan mavsumda uning qo‘l ostida «qirollik klubi» Ispaniya chempionati hamda Yevropa Chempionlar ligasida zafar quchgan. Ammo amaldagi shartnomasi 2026 yil yozigacha tuzilgan bo‘lsa-da, klub rahbariyati uning joriy mavsumdagi natijalaridan norozi bo‘lib turibdi.
Madrid klubidagi rahbarlik Anchelottining ishidan qoniqmayotgani sababli, uni iste’foga chiqarish masalasi kun tartibidagi asosiy mavzulardan biriga aylangan. Bu esa nafaqat «Real» muxlislari, balki butun Yevropa futboli uchun ham katta qiziqish uyg‘otgan masalaga aylanib ulgurdi.
Hozircha italiyalik mutaxassisning keyingi taqdiri qanday hal qilinishi noaniqligicha qolmoqda. Ammo raqib jamoaning bosh murabbiyi bo‘lishiga qaramasdan, Flikning Anchelotti haqidagi fikrlari uning professional mutaxassis sifatidagi yuqori mavqeiga yana bir bor dalil bo‘ldi. Bu holat ham muxlislar, ham futbol ekspertlari tomonidan alohida e’tibor bilan kuzatilmoqda.

Ханс-Дитер Флик: «Наблюдать за ситуацией с Анчелотти мне тоже неприятно»
Главный тренер клуба «Барселона», занимающего первое место в испанской Ла Лиге, Ханс-Дитер Флик высказал свое мнение о событиях, происходящих вокруг главного тренера «Реала» Карло Анчелотти.
Согласно информации, вероятность увольнения итальянского знаменитого тренера Карло Анчелотти со стороны руководства «Королевского клуба» продолжает расти.
— Наблюдать за событиями, происходящими с Карло Анчелотти, для меня тоже неприятно. Он завоевал все возможные трофеи с «Реалом», это очень опытный специалист. Я с большим уважением отношусь к его личности и профессионализму, — отметил немецкий тренер каталонцев в разговоре с журналистами.
Стоит напомнить, что 65-летний Анчелотти вернулся к руководству «Реалом» в 2021 году. В прошлом сезоне под его руководством «королевский клуб» одержал победу в чемпионате Испании и Лиге чемпионов Европы. Однако, несмотря на то что его действующий контракт заключен до лета 2026 года, руководство клуба недовольно его результатами в текущем сезоне.
Из-за недовольства руководства мадридского клуба работой Анчелотти вопрос об его увольнении стал одной из основных тем повестки дня. Это вызвало большой интерес не только у болельщиков «Реала», но и у всего европейского футбола.
Пока что судьба итальянского специалиста остается неопределенной. Однако, несмотря на то что он является главным тренером соперничающей команды, мнения Флика о Анчелотти еще раз подтвердили его высокий статус как профессионального специалиста. Эта ситуация внимательно наблюдается как болельщиками, так и футбольными экспертами.