Gvardiola g‘alabadan so‘ng ochiq gapirdi: «Omadimiz keldi, hali ish ko‘p»
«Manchester Siti» klubi bosh murabbiyi Xosep Gvardiola Angliya Premer-ligasi doirasida bo‘lib o‘tgan «Vulverhempton» bilan bahsdan so‘ng (1:0) o‘zining ochiq va haqqoniy fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
Ispaniyalik tajribali mutaxassis hisobga qaralganda jamoa yaxshi rivojlanayotganini aytdi, ammo o‘yinning sifatiga tanqidiy nazar tashladi.
«Albatta, natija tomondan qarasak, hozirgi holatimiz avvalgidan yaxshiroq. Lekin o‘yin sifatiga e’tibor bersak, biz hali ham ko‘plab jihatlarni yaxshilashimiz lozim. O‘yinning dastlabki 20 daqiqasida raqib bizni ortda qoldirdi, ular bir nechta xavfli vaziyat yaratdi. To‘g‘risi, omadimiz keldi desam, mubolag‘a bo‘lmaydi. Biz bugungi bahsda o‘z uslubimizda to‘liq harakatlana olmadik. Shunday bo‘lsa-da, maqsadimiz aniq va u tomon intilishni davom ettiramiz», – dedi Gvardiola.
Murabbiy so‘zlariga ko‘ra, hozirgi jamoaning holati bir necha hafta avvalgi vaziyatdan yaxshiroq ekanligi sezilmoqda.
«So‘nggi uchrashuvlarda g‘alaba qozonyapmiz, bundan tashqari, raqiblarimiz ochkolar yo‘qotib qo‘ymoqda. Agar shu tarzda, bugungidek o‘ynashda davom etsak ham bu yomon natija emas. Lekin asosiysi, hech qachon hushyorlikni qo‘ldan boy bermasligimiz kerak. Shu kabi murakkab g‘alabalar bizga hali ko‘p ishlashimiz kerakligini eslatib turadi», – deya ta’kidladi «shaharliklar» bosh murabbiyi.
Fikringizcha, «Man Siti» joriy mavsumda yanada yuqori pog‘onalarga ko‘tarila oladimi? Kommentariylarda o‘z fikrlaringizni qoldiring!

Гвардиола после победы откровенно сказал: «Нам повезло, еще много работы»
Главный тренер клуба «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола поделился своими откровенными и честными мыслями после матча с «Вулверхэмптоном» в рамках Английской Премьер-лиги (1:0).
Испанский опытный специалист отметил, что команда хорошо развивается, однако критически оценил качество игры.
«Конечно, если смотреть с точки зрения результата, наше текущее положение лучше, чем раньше. Но если обратить внимание на качество игры, нам еще нужно улучшить множество аспектов. В первые 20 минут матча соперник оставил нас позади, они создали несколько опасных моментов. Честно говоря, если сказать, что нам повезло, это не будет преувеличением. Мы не смогли полностью проявить свой стиль в сегодняшнем матче. Тем не менее, наша цель ясна, и мы будем продолжать стремиться к ней», – сказал Гвардиола.
По словам тренера, текущее состояние команды заметно лучше, чем несколько недель назад.
«В последних матчах мы одерживаем победы, кроме того, наши соперники теряют очки. Если мы будем продолжать играть так, как сегодня, это не будет плохим результатом. Но главное, мы никогда не должны терять бдительность. Такие сложные победы напоминают нам, что нам еще предстоит много работы», – подчеркнул главный тренер «горожан».
Как вы думаете, сможет ли «Ман Сити» подняться на более высокие позиции в этом сезоне? Оставляйте свои мысли в комментариях!