«Real»da katta o‘zgarishlar: Anchelotti jamoani tark etadi, o‘yinchilar yangi ustoz nomini ham bilishadi!
Madridning «Real» klubida yozda katta o‘zgarishlar kutilmoqda. Bu haqda Ispaniya va Yevropa nashrlari birin-ketin xabar tarqatmoqda. Klubning hozirgi bosh murabbiyi, 65 yoshli italiyalik mutaxassis Karlo Anchelotti may oyining so‘nggi haftasida jamoadan ketishini rasman e’lon qilishi kutilmoqda.
Anchelottining «Real» bilan amaldagi shartnomasi 2026 yilning 30 iyunigacha mo‘ljallangan bo‘lsa-da, murabbiy jamoadan muddatidan oldin ketadigan bo‘ldi. Bunga asosiy sabab qilib esa, uning Braziliya milliy terma jamoasi rahbariyatining taklifiga rozilik bergani aytilmoqda.
Ma’lum bo‘lishicha, Karlo Anchelotti Braziliya termasini 2026 yilgi jahon chempionatiga olib chiqish va unda yuqori natijalar qayd etish vazifasi bilan shug‘ullanadi. Braziliya futbol konfederatsiyasi ushbu kelishuvni tez orada rasmiy tarzda e’lon qilishi rejalashtirilgan.
Shu bilan birga, «qirollik klubi»ning futbolchilari «Real»ning yangi bosh murabbiyi kim bo‘lishini ham bilishadi. Jamoa ichidagi manbalarga tayangan holda AS nashrining xabar berishicha, madridliklar «Bayer» klubini Germaniya chempionligiga olib chiqqan yosh va iqtidorli mutaxassis Xabi Alonso bilan ish boshlashga ishonch bildirmoqda.
41 yoshli ispaniyalik mutaxassis Alonso ayni paytda Germaniyaning «Bayer» klubini boshqarmoqda. Uning leverkuzenliklar bilan tuzgan amaldagi shartnomasi 2026 yilga qadar davom etadi. Biroq, «Bayer» rahbariyati bu mavsumda jamoaga tarixiy, ilk Bundesliga chempionligini taqdim etgan murabbiyning Madridda faoliyatini davom ettirishiga to‘sqinlik qilmasligini ma’lum qilgan.
Hozirgi vaqtda «Bayer» klubi rahbariyati Alonso o‘rniga «Real Sosedad»ni yuqori darajaga olib chiqqan va Ispaniyada yaxshi natijalar qayd etib kelayotgan Imanol Alguasil bilan muzokaralarni boshlab yuborgan.
Karlo Anchelotti «Real» klubini ikki marta boshqargan murabbiy sifatida tarixda qoladi. U birinchi marta 2013—2015 yillarda jamoani boshqarib, Chempionlar ligasida g‘olib chiqqan bo‘lsa, 2021 yildan boshlab ikkinchi marta Madrid klubiga ustozlik qilayotgan edi. Bu davr mobaynida jamoa yana ikki marta Chempionlar ligasi va Ispaniya chempionatida zafar quchdi.
«Real»dagi bu katta o‘zgarishlarning natijalari kelgusi mavsumda klubning Yevropa va Ispaniya chempionatidagi natijalariga qanday ta’sir qilishi muxlislar uchun qiziq bo‘lib qolmoqda. Har holda, yangi davr boshlanishi bilan «qirollik klubi»da ham yangi rekordlar va yangi tarix yaratilishini kutish mumkin.

«Реале» большие изменения: Анчелотти покинет команду, игроки также узнают имя нового тренера!
В мадридском клубе «Реал» ожидаются большие изменения этим летом. Об этом сообщают испанские и европейские издания. Ожидается, что нынешний главный тренер клуба, 65-летний итальянский специалист Карло Анчелотти, официально объявит о своем уходе из команды в последнюю неделю мая.
Хотя действующий контракт Анчелотти с «Реалом» рассчитан до 30 июня 2026 года, тренер решил покинуть команду досрочно. Основной причиной этого называют его согласие на предложение руководства сборной Бразилии.
Как стало известно, Карло Анчелотти займется задачей вывода сборной Бразилии на чемпионат мира 2026 года и достижения высоких результатов на нем. Бразильская футбольная конфедерация планирует в ближайшее время официально объявить об этом соглашении.
В то же время, футболисты «королевского клуба» также узнают, кто станет новым главным тренером «Реала». По информации издания AS, ссылаясь на источники внутри команды, мадридцы уверены в начале сотрудничества с молодым и талантливым специалистом Хаби Алонсо, который вывел клуб «Байер» к чемпионству в Германии.
41-летний испанский специалист Алонсо в настоящее время управляет клубом «Байер» из Германии. Его действующий контракт с леверкузенцами продлится до 2026 года. Однако руководство «Байера» заявило, что не будет препятствовать продолжению карьеры тренера, который в этом сезоне подарил команде историческое первое чемпионство Бундеслиги, в Мадриде.
В настоящее время руководство клуба «Байер» начало переговоры с Иманолем Альгуасилем, который вывел «Реал Соседад» на высокий уровень и показывает хорошие результаты в Испании, на место Алонсо.
Каро Анчелотти останется в истории как тренер, который дважды возглавлял клуб «Реал». В первый раз он руководил командой с 2013 по 2015 год и выиграл Лигу чемпионов, а со 2021 года он снова тренирует мадридский клуб. За это время команда еще дважды одержала победу в Лиге чемпионов и чемпионате Испании.
Результаты этих больших изменений в «Реале» остаются интересными для болельщиков, как они повлияют на результаты клуба в европейских и испанских чемпионатах в следующем сезоне. В любом случае, с началом новой эпохи можно ожидать новых рекордов и новой истории в «королевском клубе».