«Galatasaroy» «Yuventus»ni yirik hisobda mag‘lub etdi
Yangi UFC to‘qnashuvi havaskorlar va ekspertlar eʼtiborini yana markazga tortdi. "UFC on ESPN 67" turniridan keyin, niderlandiyalik tajribali jangchi Renye de Ridder (20-2) — o‘z jangini juda ishonarli tarzda yakunlab, turnirdagi muvaffaqiyatdan ruhlangan holda to‘g‘ridan-to‘g‘ri chaqiriq bilan chiqdi. U, oxirgi paytlarda UFC olamining eng ko‘zga ko‘ringan va mag‘lubiyatsiz jangchisi — chechenistonlik Xamzat Chimayev (14-0) bilan kuch sinashni istamoqda.
De Ridder o‘z intervyusida quyidagi fikrlarni bildirdi:
“UFC doirasida hozirgacha jami 3 jang, 6 raundda to‘plangan tajribaga egaman. Bu menga yetarli darajada jang xislati haqida tasavvur hosil qilish imkonini berdi. Xamzat Chimayevni esa avvaldan taniyman — biz 4-5 yil avval birgalikda shug‘ullanganmiz. Unga xos uslub — hujumda tezkor va kuchli, keyin orqaga tez tortiladi. Bu ko‘pchilikni chalg‘itishi va qo‘rqitishga sabab bo‘lishi mumkin. Ammo men undan hargiz chekinmayman. Hatto ayta olaman: men uni albatta yengaman!”
Maʼlumki, Xamzat Chimayev joriy mavsumda UFC oktagonidagi o‘ziga xos mahoratli harakatlari bilan muxlislar qalbini zabt etgan. Uning so‘nggi jangda Robert Uittakerni birinchi raunddayoq sabmishn bilan mag‘lub etgani jahon bo‘ylab katta bahslarga sabab bo‘lgandi.
Maxsus taʼkidlash lozimki, de Ridder — o‘zining kurash asosiga ega bo‘lgan jangchisi sifatida, Xamzat kabi universal jangchiga qarshi juda o‘ziga xos qarshi strategiyaga ega. Mutaxassislar bu to‘qnashuvni MMA olamidagi yirik teshilgan g‘oliblik seriyalaridan biri sifatida baholashmoqda.
Agar ushbu jangovar chaqiriq amalga oshsa, bu UFCning kelasi turkumidagi eng kutilgan janglardan biriga aylanishi tayin. Har ikki jangchi ham mahorat, taktika va ruhiy tayyorgarlik borasida yuqori saviyada bo‘lgani uchun, bunday to‘qnashuv ko‘pchilikning eʼtiborida bo‘lishi turgan gap.
Siz nima deb o‘ylaysiz — de Ridder Xamzat Chimayevni haqiqatan mag‘lub etoladimi?
Turkiya chempionatining 22-turida «Galatasaray» jamoasi «Eyupspor» ustidan yirik hisobda g‘alaba qozondi — 5:1. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu o‘yinning asosiy qahramoni argentinalik hujumchi
Yevropa Chempionlar ligasi pley-off bosqichi birinchi uchrashuvida haqiqiy gollar shousi kuzatildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Istanbulning «Galatasaroy» klubi o‘z maydonida Italiya vakili
Bastoni "Yuventus"ga qarshi o‘yindagi xatosini tan oldi
"Inter" futbol klubi himoyachisi Alessandro Bastoni Italiya A Seriyasi doirasida "Yuventus"ga qarshi o‘yinda qilgan xatosini tan oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Garri Keyn "Bavariya"da qoladi: shartnoma uzaytirilgan
"Bavariya" futbol klubi boshqaruvi a'zosi Uli Xyoness jamoa hujumchisi Garri Keynning kelajagi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Unga ko‘ra, ingliz
Bulykin: Safonov kuchliroq, Xaykin ishonchliroq darvozabon
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin darvozabonlar Nikita Xaykin va Matvey Safonov haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ularning hozirgi faoliyati haqida
Machey Ribus: Rossiya-Polsha o‘yini ehtimoli juda kam
Polsha terma jamoasining sobiq futbolchisi Machey Ribus Rossiyaga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi yaqin kelajakda bo‘lib o‘tishiga ishonmayotganini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda

Неожиданный вызов в мире UFC: Ренье де Риддер вызвал Чимаева на бой
Новый турнир UFC снова привлек внимание любителей и экспертов. После турнира "UFC on ESPN 67" опытный нидерландский боец Ренье де Риддер (20-2) — завершив свой бой очень уверенно, вышел с прямым вызовом, вдохновленный успехом на турнире. Он хочет проверить свои силы против самого заметного и непобежденного бойца UFC в последнее время — чеченца Хамзата Чимаева (14-0).
В своем интервью де Риддер высказал следующие мысли:
“В рамках UFC у меня пока всего 3 боя, но я накопил опыт в 6 раундах. Это дало мне достаточно представления о боевых качествах. Хамзата Чимаева я знаю давно — мы тренировались вместе 4-5 лет назад. Его стиль — быстрый и мощный в атаке, а затем он быстро отступает. Это может сбивать с толку и пугать многих. Но я ни за что не отступлю. Могу даже сказать: я его точно победю!”
Известно, что Хамзат Чимаев в этом сезоне завоевал сердца фанатов своими уникальными мастерскими действиями в октагоне UFC. Его недавняя победа над Робертом Уиттакером в первом раунде с помощью сабмишена вызвала большие споры по всему миру.
Особо стоит отметить, что де Риддер, как боец с основами борьбы, имеет очень уникальную противостратегию против универсального бойца, как Чимаев. Эксперты оценивают это столкновение как одно из крупных противостояний в мире MMA.
Если этот бой состоится, он определенно станет одним из самых ожидаемых боев следующей категории UFC. Оба бойца находятся на высоком уровне в мастерстве, тактике и психологической подготовке, поэтому такое столкновение будет в центре внимания многих.
Что вы думаете — сможет ли де Риддер действительно победить Хамзата Чимаева?
Булыкин: Сафонов играет сильнее, Хайкин играет надежнее
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыкин высказал своё мнение о вратарях Никите Хайкине и Матвее Сафонове. Об этом сообщает Zamin.uz. В настоящее время Никита Хайкин выступает за норвежский
Спорт Сегодня, 01:30
В 22-м туре чемпионата Турции команда «Галатасарай» одержала крупную победу над «Эйюпспором» — 5:1. Об этом сообщает Zamin.uz. Главным героем этой игры стал аргентинский нападающий Мауро Икарди. Он
«Галатасарай» крупно победил «Ювентус»
В первом матче плей-офф Лиги чемпионов Европы наблюдалось настоящее шоу голов. Об этом сообщает Zamin.uz. Стамбульский клуб «Галатасарай» на своем поле разгромил итальянский «Ювентус» со счетом 5:2
Бастони признал ошибку в матче против "Ювентуса"
Защитник футбольного клуба "Интер" Алессандро Бастони признал свою ошибку в матче итальянской Серии А против "Ювентуса". Об этом сообщает Zamin.uz. На 42-й минуте после
Гарри Кейн останется в "Баварии": контракт продлен
Член правления футбольного клуба «Бавария» Ули Хёнесс высказал своё мнение о будущем нападающего команды Гарри Кейна. Об этом сообщает Zamin.uz. По его словам, срок действия опции выкупа,
Булыкин: Сафонов сильнее, Хайкин надежнее вратарь
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыгин высказался о вратарях Никите Хайкине и Матвее Сафонове. Об этом сообщает Zamin.uz. Говоря об их текущей деятельности, Булыгин отметил особенности