Angliya Premer-ligasining hozirgi davrdagi eng yorqin yulduzlaridan biri, “Manchester Siti” hujumchisi Erling Xoland mart oyi oxirida jiddiy jarohat olib, taxminan bir oy davomida yashil maydonlardan chetda qolgan edi. Bu holat jamoa muxlislari va murabbiylarini jiddiy xavotirga solgandi.
Biroq endi Xoland bu qiyin pallalarni ortda qoldirib, to‘liq tiklangani va yana o‘yinlarda ishtirok etishga tayyor ekanini ma’lum qildi. 24 yoshli forvard klubning rasmiy sayti orqali o‘zining hozirgi holati haqida muxlislarni xursand qiluvchi xabar berdi.
«Jarohat olish – futbolchi uchun dahshatli voqea, lekin bu sportning bir qismi ekanini yaxshi tushunaman. Shunday holatlarda tushkunlikka tushib qolishning o‘rniga, tezroq tiklanib olish uchun kuchli harakat qilish zarur. Men aynan shunday yo‘l tutdim. Jamoamga yana yordam berish uchun barcha kuchim bilan mehnat qildim va bugun o‘zimni a’lo darajada his qilyapman», – dedi Erling Xoland.
Joriy mavsumda Xolandning statistikasi ham ajoyib ko‘rinishga ega. U barcha musobaqalar doirasida 40 ta o‘yinda maydonga tushib, raqiblar darvozasiga 30 ta gol kiritishga erishgan. Bundan tashqari, jamoadoshlariga 4 marta aniq va golga olib keladigan pas uzatgani bilan ham ahamiyatli bo‘ldi.
Xolandning qaytishi “Manchester Siti” uchun chempionlik poygasida katta kuch bag‘ishlashi aniq. Klubning bosh murabbiyi Xosep Gvardiola ham norvegiyalik hujumchining tiklanganidan xursand va uning maydonga qaytishi bilan jamoaning hujum salohiyati sezilarli darajada oshib borishiga ishonadi.
Endi Xoland maydonga qaytgan ekan, “shaharliklar” muxlislari yana bir necha chiroyli va muhim gollarga guvoh bo‘lishlariga umid qilishlari mumkin. Forvardning qaytishi bilan “Siti” yana katta g‘alabalarni nishonlashni rejalashtirmoqda.
Xo‘sh, siz Xolandning qaytishi “Manchester Siti”ni yana chempionlikka yetaklay oladi deb o‘ylaysizmi?

Эрлинг Холанд восстановился после травмы: "Манчестер Сити" возвращает свою голевую машину на поле!
Один из самых ярких звезд Английской Премьер-лиги в настоящее время, нападающий «Манчестер Сити» Эрлинг Холанд в конце марта получил серьезную травму и пропустил около месяца на зеленых полях. Это обстоятельство вызвало серьезные опасения у болельщиков и тренеров команды.
Однако теперь Холанд оставил эти трудные времена позади и сообщил, что полностью восстановился и готов снова участвовать в играх. 24-летний форвард через официальный сайт клуба поделился радостной новостью о своем текущем состоянии с болельщиками.
«Получить травму — это ужасное событие для футболиста, но я хорошо понимаю, что это часть спорта. В таких ситуациях вместо того, чтобы впадать в уныние, необходимо приложить все усилия для быстрого восстановления. Я именно так и поступил. Я работал изо всех сил, чтобы снова помочь своей команде, и сегодня я чувствую себя на высшем уровне», — сказал Эрлинг Холанд.
Статистика Холанда в этом сезоне также впечатляющая. Он провел 40 матчей во всех соревнованиях и забил 30 голов в ворота соперников. Кроме того, он также сделал 4 точные передачи, приведшие к голам, что также имеет значение.
Возвращение Холанда, безусловно, придаст «Манчестер Сити» большую силу в борьбе за чемпионство. Главный тренер клуба Хосеп Гвардиола также рад восстановлению норвежского нападающего и уверен, что его возвращение значительно повысит атакующий потенциал команды.
Теперь, когда Холанд вернулся на поле, болельщики «горожан» могут надеяться стать свидетелями еще нескольких красивых и важных голов. С возвращением форварда «Сити» снова планирует отмечать большие победы.