Lamin Yamal eng yaxshi deb hisoblaydigan ikki futbolchi nomini aytdi
«Barselona»ning yosh iste’dodli futbolchisi Lamin Yamal o‘zining jamoadoshlaridan tashqari eng yaxshi ko‘rgan ikki futbolchisi kim ekanligini oshkor qildi.
17 yoshli futbolchi o‘z intervyusida shunday dedi: «Agar «Barselona» o‘yinchilarini hisobga olmasak, men uchun hozirgi vaqtda eng yuqori darajada o‘ynayotgan ikki futbolchi – Usmon Dembele va Bukayo Saka».
Usmon Dembele hozirda PSJning asosiy o‘yinchilaridan biri bo‘lib, uning ajoyib o‘yinlari tufayli jamoa Chempionlar ligasi finaliga chiqish va Fransiya chempionatida g‘oliblikni qo‘lga kiritishga muvaffaq bo‘ldi.
Bukayo Saka esa Angliya Premer-ligasining «Arsenal» klubida hujum chizig‘ida faoliyat yuritadi. Uning maydondagi harakatlari ko‘plab muxlislarning e’tiborini tortgan bo‘lsa-da, hozircha jamoaning Premer-ligada yoki Chempionlar ligasida katta muvaffaqiyatga erishishiga yordam bergani yo‘q.
Lamin Yamalning ushbu fikri jahon futbolida yorqin o‘ynayotgan futbolchilarning iste’dodi va ta’siri haqida muhim e’tirofdir.

Ламин Ямал назвал имена двух футболистов, которых считает лучшими
Молодой талант «Барселоны» Ламин Ямал раскрыл, кто из его любимых футболистов, кроме его одноклубников.
17-летний футболист в своем интервью сказал: «Если не считать игроков «Барселоны», то для меня в настоящее время два лучших футболиста – Усман Дембеле и Букайо Сака».
Усман Дембеле в настоящее время является одним из ключевых игроков ПСЖ, и благодаря его великолепной игре команда смогла выйти в финал Лиги чемпионов и завоевать титул в чемпионате Франции.
Букайо Сака выступает в атакующей линии клуба «Арсенал» в английской Премьер-лиге. Хотя его действия на поле привлекли внимание многих болельщиков, пока он не помог команде добиться значительных успехов в Премьер-лиге или Лиге чемпионов.
Мнение Ламина Ямала является важным признанием таланта и влияния ярко играющих футболистов в мировом футболе.