Kataloniyaning “Barselona” klubi La Liga 35-turidan o‘rin olgan “Real Madrid”ga qarshi prinsipial o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda. Muxlislarning xursandchiligiga sabab bo‘lib, jamoaning ikki futbolchisi – himoyachi Alexandro Balde va yarim himoyachi Mark Kasado jarohatlaridan to‘liq forig‘ bo‘lib, jamoa bilan umumiy guruhda mashg‘ulotlarni boshladi.
Bu haqida kataloniyaliklar matbuot xizmati rasmiy xabar tarqatdi. Shuningdek, ikkala futbolchining “El Klasiko”da maydonga tushishi katta ehtimol bilan kutilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, yosh iqtidor sohibi Alexandro Balde so‘nggi bir nechta o‘yinlarni o‘tkazib yuborgan edi. Uning safga qaytishi “Barselona”ning chap qanot himoyasini yanada kuchaytiradi va bosh murabbiy Xansi-Diter Flik uchun tarkib tanlashda qo‘shimcha imkoniyat yaratadi.
Mark Kasado esa yarim himoya chizig‘idagi muhim rollardan birini bajarayotgan yosh futbolchi bo‘lib, uning ham jarohatdan qutilib safga qo‘shilishi jamoaning o‘yin taktikasidagi xilma-xillikni ta’minlaydi.
“Barselona” va “Real Madrid” o‘rtasidagi jahon futbolidagi eng mashhur qarama-qarshilik bo‘lgan “El Klasiko” 11 may kuni Toshkent vaqti bilan soat 19:15 da “Kamp Nou” stadionida start oladi. Uchrashuv oldidan har ikki klub ham g‘alaba uchun tayyor ekanini bildirmoqda.
Kataloniyalik muxlislar ikki futbolchining jarohatdan tiklanib, “El Klasiko”da ishtirok etishga tayyor ekanligini xursandchilik bilan qarshi oldi. Ular uchun ushbu o‘yin mavsumning eng muhim bellashuvlaridan biri bo‘lib qolmoqda.

Два ключевых футболиста «Барселоны» вернулись в строй накануне «Эль Класико»
Каталонский клуб «Барселона» серьезно готовится к принципиальной игре против «Реал Мадрид» в 35-м туре Ла Лиги. К радости болельщиков, два игрока команды – защитник Александро Балде и полузащитник Марк Касадо полностью восстановились от травм и начали тренироваться в общей группе.
Об этом сообщила пресс-служба каталонцев. Также ожидается, что оба футболиста с большой вероятностью выйдут на поле в «Эль Класико».
Напомним, что молодой талант Александро Балде пропустил последние несколько матчей. Его возвращение усилит левый фланг защиты «Барселоны» и создаст дополнительные возможности для главного тренера Ханси-Дитера Флика при выборе состава.
Марк Касадо является молодым футболистом, который выполняет одну из важных ролей в полузащите, и его возвращение после травмы обеспечит разнообразие в игровой тактике команды.
«Эль Класико», являющееся самым известным противостоянием в мировом футболе между «Барселоной» и «Реалом», начнется 11 мая в 19:15 по ташкентскому времени на стадионе «Камп Ноу». Перед встречей оба клуба заявляют о готовности бороться за победу.
Каталонские болельщики с радостью встретили новость о восстановлении двух футболистов и их готовности участвовать в «Эль Класико». Для них эта игра остается одним из самых важных противостояний сезона.