Flik: “Uchta sovrin, mag‘lubiyatsiz ikkinchi davra — bu ajoyib 'Barselona'”
Ispaniya chempionati — La Liganing 36-turida “Barselona” “Espanol” maydonida 2:0 hisobida zafar quchib, muddatidan oldin chempionlikni rasmiylashtirdi. Mazkur o‘yinda Lamin Yamal va Fermin Lopesning gollari jamoaga muhim yutuqni ta’minladi. Ushbu natijadan so‘ng jamoa bosh murabbiyi Xans-Diter Flik o‘z taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi.
Flik: “Ikkinchi yarim mavsum – ideal”
— Mavsumning ikkinchi qismi biz uchun haqiqiy ideal ssenariy bo‘ldi. Biz birorta o‘yinda yutqazmadik. Bu — jamoaning ruhiy barqarorligi va ishtiyoq bilan harakat qilganining samarasi. “Barselona” kabi klub doim g‘alabaga muhtoj. Klubni, futbolchilarimni va albatta muxlislarni chin qalbimdan tabriklayman, — dedi Flik.
Superkubok – burilish nuqtasi
Flikning fikricha, mavsumdagi muhim burilish Superkubokdagi g‘alaba bo‘lgan. Ushbu natija jamoaga ishonch bag‘ishlagan va futbolchilarning psixologik tayyorgarligiga ijobiy ta’sir ko‘rsatgan.
— Superkubokdagi zafardan keyin jamoa o‘ziga ishonishni boshladi. Ayniqsa yoshlardan iborat futbolchilar rivoj topdi, jismoniy formasi yuqoriga chiqdi. Maydondagi energiya, xarakter va intilish — bizning kuchli tomonimiz bo‘ldi, — dedi murabbiy.
“Barselona” uchun standart — sovrinlar
Germaniyalik mutaxassisning ta’kidlashicha, “Barselona”da ishlash — faqat natija haqida o‘ylashni anglatadi. Uning so‘zlariga ko‘ra, mavsumni uchta sovrin bilan yakunlash — ajoyib muvaffaqiyat.
— “Barselona” kabi klubda ishlaydigan har bir inson g‘alaba uchun yashaydi. Uchta sovrin — ajoyib natija. Bu faqatgina boshlanishi, oldinda yana ko‘p vazifalar turibdi. Hozir esa shunchaki lahzadan zavq olishimiz kerak, — deya fikrini yakunladi Flik.
Zamin.uz tahririyati “Barselona”ning ushbu mavsumdagi muvaffaqiyatlarini hamda kelgusidagi Yevropa sarguzashtlarini kuzatishda davom etadi. Siz Flikning bu kabi qayta tiklangan jamoasi haqida nima deb o‘ylaysiz? Yangi davr boshlanmoqdami?

Флик: “Три трофея, без поражений во втором круге — это великолепная 'Барселона'”
В 36-м туре чемпионата Испании — Ла Лиги “Барселона” одержала победу над “Эспаньолом” со счетом 2:0 и досрочно оформила чемпионство. В этой игре голы Ламина Ямала и Фермина Лопеса обеспечили команде важную победу. После этого результата главный тренер команды Ханс-Дитер Флик поделился своими впечатлениями.
Флик: “Вторая половина сезона — идеальна”
— Вторая часть сезона стала для нас настоящим идеальным сценарием. Мы не проиграли ни одной игры. Это результат психической стабильности команды и ее стремления действовать с энтузиазмом. Клуб, как “Барселона”, всегда нуждается в победах. Я искренне поздравляю клуб, моих футболистов и, конечно, болельщиков, — сказал Флик.
Суперкубок — поворотный момент
По мнению Флика, важным поворотным моментом сезона стала победа в Суперкубке. Этот результат внушил команде уверенность и положительно сказался на психологической подготовке футболистов.
— После победы в Суперкубке команда начала верить в себя. Особенно молодые игроки развились, их физическая форма улучшилась. Энергия, характер и стремление на поле стали нашей сильной стороной, — сказал тренер.
“Барселона” для нас — трофеи
По словам немецкого специалиста, работа в “Барселоне” означает думать только о результате. По его словам, завершение сезона с тремя трофеями — это великолепный успех.
— Каждый, кто работает в клубе, как “Барселона”, живет ради победы. Три трофея — это отличный результат. Это только начало, впереди еще много задач. А сейчас нам просто нужно наслаждаться моментом, — завершил свою мысль Флик.
Редакция Zamin.uz продолжит следить за успехами “Барселоны” в этом сезоне и будущими европейскими приключениями. Что вы думаете о восстановленной команде Флика? Начинается ли новая эпоха?