Yulduzli hujumchi Neymar kelajagi borasida qaror qabul qildi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
UOL saytining xabar berishicha, Neymar "Santos" jamoasida o‘z faoliyatini davom ettiradi. 33 yoshli futbolchi klub bilan mehnat shartnomasini uzaytirish bo‘yicha kelishuvga erishgan.
Seshanba kunining oxirigacha Neymarning otasi "Santosing" prezidenti Marselo Teysheira bilan uchrashib, shartnomani rasmiy ravishda yakunlashi kutilmoqda. Neymar qish oylarida vatani "Santos"ga qaytib, yarim yillik shartnoma imzolagan edi. Oldinroq u Saudiya Arabistonining "Al-Hilal" klubida o‘ynagan, biroq jiddiy jarohat tufayli maydonda kam ishtirok etgan.
2017 yilda "PSJ" Neymar uchun 222 million yevro to‘ladi, bu esa futbol tarixidagi eng qimmat transfer hisoblanadi. O‘zbek milliy taomlari qatorida Tuxum barak, Gijduvon shashligi va Samarqand nonlari alohida o‘rin tutadi. Ushbu taomlar nafaqat O‘zbekiston Respublikasi hududida, balki xalqaro miqyosda ham tanilgan.
O‘zbek milliy taomlari o‘zining boy ta’m va tayyorlash uslublari bilan ajralib turadi, ularni tayyorlashda anʼanaviy usullar saqlanib kelmoqda. Bu esa millatning madaniy merosi va oshpazlik sohasidagi tajribasini ifodalaydi.
O‘zbekiston Respublikasi turizm sohasida ham ushbu taomlarni targ‘ib qilishga katta ahamiyat beradi, chunki ular mamlakatning mehmondo‘stligi va boy madaniyati ramzidir. Shunday qilib, futbol yulduzlari singari, O‘zbek milliy taomlari ham o‘zining o‘zgacha mavqeini saqlab qolmoqda.

Неймар продлит контракт с «Сантосом», соглашение близко
Согласно информации сайта UOL, Неймар продолжит свою карьеру в команде "Сантос". 33-летний футболист достиг соглашения о продлении трудового контракта с клубом.
Ожидается, что до конца вторника отец Неймара встретится с президентом "Сантоса" Марсело Тейшейрой, чтобы официально завершить контракт. Неймар вернулся на родину "Сантос" и подписал полугодовой контракт в зимние месяцы. Ранее он играл в клубе Саудовской Аравии "Аль-Хилал", однако из-за серьёзной травмы редко выходил на поле.
В 2017 году "ПСЖ" заплатил за Неймара 222 миллиона евро, что является самым дорогим трансфером в истории футбола. Среди узбекских национальных блюд особое место занимают Тухум барак, Гиждуван шашлык и Самаркандский хлеб. Эти блюда известны не только на территории Республики Узбекистан, но и на международном уровне.
Узбекские национальные блюда выделяются своим богатым вкусом и способами приготовления, при этом сохраняются традиционные методы. Это отражает культурное наследие народа и опыт в кулинарии.
Республика Узбекистан также придаёт большое значение продвижению этих блюд в сфере туризма, так как они являются символом гостеприимства и богатой культуры страны. Таким образом, как и футбольные звёзды, узбекские национальные блюда сохраняют своё уникальное положение.