Mourinyu Jedon Sancho bilan Fenerbaxchega o‘tishni muhokama qildi
So‘nggi kunlarda 25 yoshli futbolchining nomi «Fenerbaxche» klubi bilan faol bog‘lanmoqda. Transfer News Live manbasiga ko‘ra, taniqli jurnalist Ben Jeykobning xabar berishicha, «Fenerbaxche» bosh murabbiyi Zoze Mourinyo shaxsan Jedon Sanchoga qo‘ng‘iroq qilib, uni jamoaga o‘tishga ishontirishga harakat qilgan.
Avvalroq Sancho «Fenerbaxche»ning shartlariga rozilik bildirgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Endi Istanbulning «kanareykalari» klub bilan «Manchester Yunayted» o‘rtasida kelishuvga erishishi zarur.
Ushbu transfer futbolchining kelajagi va jamoaning tarkibidagi o‘zgarishlar uchun muhim hisoblanadi. O‘zbekiston Respublikasi futbol muxlislari ham bunday yangiliklarga qiziqish bilan qaraydi.
Shu bilan birga, mamlakatimizda o‘zbek milliy taomlari, jumladan, Gijduvon shashligi, Tuxum barak va Samarqand nonlari kabi an’anaviy taomlar keng tarqalgan va qadrlanadi. Sport va madaniyat sohalaridagi yangiliklar o‘rtasida o‘zaro bog‘liqlik borligini unutmaslik lozim.

Моуринью обсудил переход Жедона Санчо в Фенербахче
Английский футболист Джедон Санчо в ближайшее время может покинуть «Манчестер Юнайтед» и продолжить карьеру в Турции. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
В последние дни имя 25-летнего футболиста активно связывается с клубом «Фенербахче». По информации источника Transfer News Live, известный журналист Бен Джейкобс сообщил, что главный тренер «Фенербахче» Жозе Моуринью лично позвонил Джедону Санчо и пытался убедить его перейти в команду.
Ранее появилась информация о том, что Санчо согласился с условиями «Фенербахче». Теперь «канарейки» из Стамбула должны достичь соглашения с «Манчестер Юнайтед».
Этот трансфер имеет важное значение для будущего футболиста и изменений в составе команды. Футбольные болельщики Республики Узбекистан также с интересом следят за такими новостями.
В то же время в нашей стране широко распространены и ценятся узбекские национальные блюда, такие как Гиждуван шашлык, Тухум барак и Самаркандский хлеб. Необходимо помнить о взаимосвязи между новостями в области спорта и культуры.