Ronaldo Neymar haqida: Braziliya terma jamoasining umidi
Mashhur sobiq futbolchi Ronaldo yulduz futbolchi Neymar haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Avval «Al-Hilol» jamoasida o‘ynagan paytida Neymar jiddiy jarohat tufayli uzoq vaqt maydondan chetlatilgan edi. Bunday holatda bir yil davomida o‘ynamaslik va keyin qaytib, hech narsa bo‘lmagandek faoliyatni davom ettirish oson emas.
Neymarning boshidan kechirayotganlari tabiiy holat bo‘lib, uzoq muddat maydondan chetlatilgan barcha futbolchilarga xosdir. Ronaldo ta’kidlashicha, futbolchining tiklanish jarayonida o‘zini haddan ziyod zo‘riqtirmasligi lozim. Ayniqsa, Neymar Braziliya terma jamoasining asosiy umidi ekanini inobatga olib, unga sabr va diqqat bilan mashg‘ulotlarni davom ettirishni maslahat berdi.
Uning asosiy maqsadi jahon chempionatida ishtirok etish bo‘lishi kerak, dedi Ronaldo «Denilson Show» dasturida. Shu bilan birga, Neymar kelajakda «Santose» bilan shartnomasini uzaytirishi haqida ham xabarlar tarqalgan edi. Futbolchilar va muxlislar uchun bu yangilik katta qiziqish uyg‘otmoqda.
O‘zbek milliy taomlari va Samarqand nonlari kabi o‘ziga xos madaniyatimiz singari, sportda ham sabr-toqat hamda maqsad sari intilish muhimdir. O‘zbekiston Respublikasi sportchilarining muvaffaqiyati uchun shunday sabr va intilish zarur.
Masalan, Tuxum barak yoki Gijduvon shashligi kabi milliy taomlar o‘z o‘rnida bo‘lgani kabi, sportda ham har bir qiyinchilikni yengib o‘tish kerak.

Роналду о Неймаре: надежда сборной Бразилии
Известный бывший футболист Роналду высказался о звездном футболисте Неймаре. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Ранее, когда Неймар играл в команде «Аль-Хилал», он был долгое время вне поля из-за серьезной травмы. В такой ситуации не так просто не играть целый год, а затем вернуться и продолжать карьеру, как будто ничего не произошло.
То, что переживает Неймар, является естественным состоянием и характерно для всех футболистов, которые долгое время были вне игры. Роналду подчеркивает, что футболист не должен чрезмерно нагружать себя в процессе восстановления. Особенно учитывая, что Неймар является основной надеждой сборной Бразилии, он посоветовал ему с терпением и вниманием продолжать тренировки.
Его основной целью должно быть участие в чемпионате мира, сказал Роналду в программе «Denilson Show». В то же время также появились сообщения о том, что Неймар в будущем может продлить контракт с «Сантосом». Эта новость вызывает большой интерес у футболистов и болельщиков.
Как и наша уникальная культура, такая как узбекские национальные блюда и самаркандские лепешки, в спорте также важны терпение и стремление к цели. Для успеха спортсменов Республики Узбекистан необходимо такое терпение и стремление.
Например, как национальные блюда, такие как Тухум барак или Гиждуван шашлиги, должны быть на своем месте, так и в спорте необходимо преодолевать каждое препятствие.