Rossiyalik murabbiy Aleksandr Tarkhanov Sergey Yuraning Turkiyaning "Serik Belediyespor" klubiga o'tishi ehtimolini baholadi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Yangi mavsumda u Turkiya futbol tizimidagi kuch bo‘yicha ikkinchi darajali divizionda o‘ynaydi. Tarkhanovning fikricha, xorijiy tajriba muhim, chunki Yuran nafaqat chet elda o‘ynagan, balki murabbiylik qilgan.
Shuningdek, u ingliz tilini yaxshi biladi, bu esa har joyda bir xil til bo‘lgani uchun katta afzallikdir. Shuning uchun, Tarkhanov bu o‘zgarishni normal holat deb hisoblaydi. Eslatib o‘tamiz, Sergey Yuran bir yildan oshiq vaqtdan beri murabbiylik qilmayapti.
2024 yil aprel oyida u "Pari NN" klubidan ishdan bo‘shatilgan. Oldinroq esa u "Ximki" klubida yaxshi natijalar ko‘rsatib, ushbu jamoani Rossiya Kubogi finaliga olib chiqqan edi.
Hozirgi kunda esa uning Turkiya ikkinchi divizionidagi klubni boshqarishi mumkinligi haqida mish-mishlar tarqalmoqda. Bunday holatlar O‘zbekiston Respublikasi sport sohasida ham e’tibor bilan kuzatilmoqda. O‘zbek milliy taomlari, Tuxum barak, Gijduvon shashligi va Samarqand nonlari kabi milliy qadriyatlar singari, sport ham xalqimiz uchun muhim ahamiyatga ega.
Har bir yangi imkoniyat yosh sportchilar va murabbiylar uchun o‘zini ko‘rsatish imkoniyatidir. Shu bois, xorijdagi tajriba va bilimlarni mamlakatimiz rivoji yo‘lida qo‘llash lozim.

Тарханова Сергей Юран оценил отъезд в Турцию
Российский тренер Александр Тарханов оценил вероятность перехода Сергея Юрана в турецкий клуб "Серик Беледийеспор". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
В новом сезоне он будет играть во втором дивизионе турецкой футбольной системы. По мнению Тарханов, зарубежный опыт важен, так как Юран не только играл за границей, но и тренировал.
Кроме того, он хорошо знает английский язык, что является большим преимуществом, так как это универсальный язык. Поэтому Тарханов считает это изменение нормальным.
Напоминаем, что Сергей Юран не тренирует уже более года.
В апреле 2024 года он был уволен из клуба "Пари НН". Ранее он показал хорошие результаты в клубе "Химки", доведя эту команду до финала Кубка России.
В настоящее время ходят слухи о том, что он может возглавить клуб во втором дивизионе Турции.
Подобные ситуации также внимательно наблюдаются в спортивной сфере Республики Узбекистан. Спорт, как и национальные ценности, такие как узбекская кухня, Тухум барак, Гидждуван шашлык и самаркандские лепешки, имеет важное значение для нашего народа.
Каждая новая возможность — это шанс для молодых спортсменов и тренеров проявить себя. Поэтому необходимо использовать зарубежный опыт и знания на пути развития нашей страны.