Ispaniyalik murabbiy Raul Riancho «Selta» jamoasining qanot himoyachisi Serxio Karreyra «Spartak»ga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, Karreyra «qizil-oq» jamoa uchun kuchli qo‘shimcha bo‘ladi. U ispan futbolchilari taktika jihatidan doim juda yaxshi bo‘lishini aytib o‘tdi.
Karreyraning ajoyib tayyorgarlikdan o‘tganini, u kuchli akademiyadan yetishib chiqqanini qayd etdi. Bundan tashqari, texnik jihatdan ham u yuqori darajada ekanligi ta’kidlandi.
O‘tgan mavsumda Ispaniyaning La Liga chempionatida 24 yoshli futbolchi 23 o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta golli uzatma amalga oshirgan.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Karreyra narxi to‘rt million yevro atrofida baholanmoqda. Bu o‘zbek futboli va O‘zbekiston Respublikasi sport sohasiga ham ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Shu o‘rinda, O‘zbek milliy taomlari, masalan, Tuxum barak yoki Gijduvon shashligi singari an’anaviy taomlar kabi, futbol ham mamlakatimizning madaniyati va jamoatchilik hayotining muhim qismi hisoblanadi.
Samarqand nonlari kabi qadimiy an’analar singari, sport sohasida ham sifat va mahorat doim ustunlikka ega bo‘lishi zarur. Karreyra kabi futbolchilar kelishi O‘zbekiston sportining rivojlanishiga yangi havo olib kirishi kutilmoqda.

Рианчо: Каррейра может усилить защиту «Спартака»
Испанский тренер Рауль Рианчо высказал мнение о том, что защитник «Сельты» Серджио Каррера может перейти в «Спартак». Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По словам специалиста, Каррера станет сильным дополнением для «красно-белых». Он отметил, что испанские футболисты всегда очень хорошо разбираются в тактике.
Также было отмечено, что Каррера прошел отличную подготовку и вышел из сильной академии. Кроме того, подчеркивалось, что он также находится на высоком техническом уровне. В прошлом сезоне 24-летний футболист сыграл 23 матча в чемпионате Испании Ла Лига и сделал четыре голевых передачи.
Согласно данным Transfermarkt, стоимость Карреры оценивается примерно в четыре миллиона евро. Это также может положительно сказаться на узбекском футболе и спортивной сфере Республики Узбекистан. В этом контексте, как и традиционные блюда узбекской кухни, такие как Тухум барак или Гиждуван шашлыки, футбол также является важной частью культуры нашей страны и общественной жизни.
Как и древние традиции, такие как самаркандские лепешки, в спорте качество и мастерство всегда должны быть на первом месте. Ожидается, что приход таких футболистов, как Каррера, принесет новый воздух в развитие спорта Узбекистана.