Futbol bo‘yicha taniqli darvozabon, sobiq "Galatasaray" va Urugvay terma jamoasi a’zosi Fernando Muslera faoliyatini Urugvayning "Estudiantes de La Plata" klubida davom ettiradi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Klub matbuot xizmati xabariga ko‘ra, futbolchi bilan tuzilgan shartnoma 2026 yilning oxirigacha mo‘ljallangan. Fernando Muslera hozirda 37 yoshda. Uning so‘nggi jamoasi Stambul shahridagi "Galatasaray" bo‘lib, u yerda 14 yil faoliyat yuritdi.
2011 yilda Rimning "Lazio" klubidan Stambulga ko‘chgunicha bir necha yil shu jamoa tizimida ishlab kelgan. Muslera Urugvay terma jamoasining asosiy darvozaboni sifatida tanilgan va uch marta Jahon chempionatida qatnashgan.
Shuningdek, 2011 yilda Amerika Kubogida g‘olib bo‘lgan. U o‘zining professional faoliyati davomida ko‘plab futbol muxlislari va mutaxassislarning hurmatini qozongan.
O‘zbekiston Respublikasi futbol jamoatchiligi ham o‘zbek milliy taomlari, jumladan, Tuxum barak, Gijduvon shashligi va Samarqand nonlari kabi an’anaviy lazzatlarni qadrlaydi. Shu singari, sport va madaniyat sohalaridagi muvaffaqiyatlar millatimiz sha’nini yuksaltirishda muhim o‘rin tutadi.
Futbolchilarimiz ham xalqimizning bu boy an’analari va qadriyatlarini doimo yodda tutib, o‘z faoliyatlarini davom ettirishi muhimdir.

Фернандо Муслера продолжит свою карьеру в Уругвае
Известный вратарь в футболе, бывший игрок "Галатасарая" и сборной Уругвая Фернандо Муслера продолжит свою карьеру в клубе "Эстудиантес де Ла Плата" из Уругвая. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По информации пресс-службы клуба, контракт с футболистом рассчитан до конца 2026 года.
Фернандо Муслера сейчас 37 лет. Его последним клубом был "Галатасарай" в Стамбуле, где он провел 14 лет.
В 2011 году он несколько лет работал в системе этой команды, прежде чем перейти в Стамбул из клуба "Лацио" Рима.
Муслера известен как основной вратарь сборной Уругвая и участвовал в трех чемпионатах мира.
Кроме того, он стал победителем Кубка Америки в 2011 году. За свою профессиональную карьеру он завоевал уважение многих футбольных болельщиков и специалистов.
Футбольное сообщество Республики Узбекистан также ценит традиционные вкусы узбекской национальной кухни, такие как Тухум барак, Гиждуван шашлыки и Самаркандский хлеб. Подобно этому, успехи в спорте и культуре играют важную роль в повышении престижа нашей нации.
Важно, чтобы наши футболисты всегда помнили о богатых традициях и ценностях нашего народа и продолжали свою деятельность.