Flamengo Los-Andjeles bilan durang o‘ynab, guruhda yetakchi bo‘ldi
Flamengo va Los-Anjeles jamoalari Jahon klub chempionati guruh bosqichining so‘nggi turida uchrashishdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning birinchi bo‘limida har ikki jamoa to‘rt marta darvoza tayoqlariga urildi, shundan uch marta Flamengo futbolchilari bu imkoniyatni qo‘ldan boy bermadi. Ammo birinchi bo‘limda hech kim gol ura olmadi. Tomoshabinlar darvozaga ilk golni faqat 84-daqiqada ko‘rishdi.
Los-Anjeles jamoasidan Denis Buanga Timoti Tilmanning jarima zarbasidan keyin darvozabon bilan yuzma-yuz kelib, aniq zarba berdi va jamoasini oldinga olib chiqdi. Flamengo allaqachon guruhda birinchi o‘rinni egallab, 1/8 finalga chiqishini kafolatlagan bo‘lsa-da, mag‘lub bo‘lishni istamadi.
Uchrashuvning 86-daqiqasida Jan Uollis jorjinyo passidan so‘ng bir nechta himoyachini aldab, chap burchakka aniq zarba bilan hisobni tenglashtirdi – 1:1. Shu bilan Flamengo 7 ochko jamg‘arib, guruhda birinchi o‘rinni egalladi va 1/8 finalda Bayern bilan o‘ynaydi. Los-Anjeles esa 1 ochko bilan guruhda so‘nggi o‘rinni band etdi.
Uchrashuvdan keyingi natija jamoalar o‘yin ko‘rsatkichlarini ham aniq ko‘rsatib berdi. Bu o‘yin jamoalarning kuchini, harakatini va imkoniyatlarini sinab ko‘rish uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ldi hamda kelgusida qiziqarli bahslar uchun asos yaratdi.
Shu tariqa, futbol muxlislari jahon miqyosidagi musobaqada raqobatbardosh va jiddiy o‘yinlarni tomosha qilish imkoniyatiga ega bo‘lishdi. Klub futbolining rivojlanishi va jamoalar o‘rtasidagi kuch sinovlari kelajakda yanada kuchayishi kutilmoqda.

Фламенго сыграл вничью с Лос-Анджелесом и стал лидером группы
Команды Фламенго и Лос-Анджелес встретились в последнем туре группового этапа чемпионата мира среди клубов. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
В первом тайме обе команды четыре раза попали в штанги ворот, из которых трижды футболисты Фламенго не упустили возможность. Однако в первом тайме никто не смог забить гол. Зрители увидели первый гол в ворота только на 84-й минуте.
Игрок Лос-Анджелеса Денис Буанга после штрафного удара Тимоти Тилмана вышел один на один с вратарем и точно пробил, вывев свою команду вперед. Хотя Фламенго уже гарантировал себе первое место в группе и выход в 1/8 финала, он не хотел проигрывать.
На 86-й минуте Джан Уоллис, получив пас от Жоржиньо, обманул нескольких защитников и точным ударом в левый угол сравнял счет – 1:1. Таким образом, Фламенго набрал 7 очков, занял первое место в группе и сыграет в 1/8 финала с Байером. Лос-Анджелес же с 1 очком занял последнее место в группе.
Результат матча также четко показал игровые показатели команд. Эта игра имела важное значение для проверки силы, активности и возможностей команд, а также заложила основу для интересных противостояний в будущем.
Таким образом, футбольные болельщики получили возможность наблюдать за конкурентоспособными и серьезными играми на мировом уровне. Ожидается, что развитие клубного футбола и испытания сил между командами в будущем будут только усиливаться.