Sobiq Sankt-Peterburg "Zenit" jamoasining bosh murabbiyi Dmitriy Barannik yarim himoyachi Daler Kuzyayevning "ko‘k-oq-moviylar" safiga o‘tishi mumkinligi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Barannikning ta’kidlashicha, Kuzyayev tajribali murabbiy sifatida jamoaga yordam berishi mumkin. U ichki muloqotni boshqarish va o‘yinchilar o‘rtasida aloqani yaxshilashda muhim rol o‘ynashi mumkin.
Yarim himoyachi o‘zining obro‘si va tillarni yaxshi bilishi bilan ajralib turadi. Shuningdek, yozda 32 yoshli futbolchi Fransiyaning "Gavr" klubini tark etdi. Uning transfer qiymati taxminan 3,5 million yevroga baholangan.
O‘tgan mavsumda Liganing birinchi darajasida Kuzyayev 12 ta o‘yinda maydonga tushdi, bir gol urdi va bir marta sariq kartochka oldi. Shu bilan birga, uning tajribasi va yetakchilik qobiliyati jamoa uchun qadrli hisoblanadi.
Bu o‘tish uning faoliyatida yangi bosqichni boshlashi mumkinligi haqida gapiradi. Kuzyayev jamoaga yangi ruh va strategiya olib kirishi kutilmoqda.

Далер Кузяев поможет "Зениту" в качестве опытного руководителя
Бывший главный тренер санкт-петербургского "Зенита" Дмитрий Бараник высказал мнение о том, что полузащитник Далер Кузяев может перейти в состав "сине-бело-голубых". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По словам Бараника, Кузяев может помочь команде как опытный тренер. Он может сыграть важную роль в управлении внутренним общением и улучшении связи между игроками.
Полузащитник выделяется своим авторитетом и хорошим знанием языков. Также летом 32-летний футболист покинул французский клуб "Гавр". Его трансферная стоимость оценивалась примерно в 3,5 миллиона евро.
В прошлом сезоне в первой лиге Кузяев вышел на поле в 12 матчах, забил один гол и получил одну желтую карточку. При этом его опыт и лидерские качества считаются ценными для команды.
Этот переход может говорить о начале нового этапа в его карьере. Ожидается, что Кузяев принесет в команду новый дух и стратегию.