Jonathan David "Yuventus"ga o'tishga kelishib oldi
Kanada terma jamoasi hujumchisi Jonatan Devid Turinning "Yuventus" klubi bilan shartnoma imzolash bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Football Italia xabar berdi. Tomonlar o‘zaro kelishib, 25 yoshli futbolchi yillik olti million yevro maosh olishi bo‘yicha shartnoma tuzdilar.
"Yuventus" 2023 yildan beri Devidni kuzatib kelmoqda va hozirda transferni yakunlash yaqinlashmoqda. Avvalroq hujumchi bilan "Inter" va "Napoli" klublari ham qiziqish bildirgan edi.
"Napoli" ham o‘xshash shartlar taklif qilgan, ammo oxir-oqibat bitimdan voz kechdi. Devid shartnomasi tugagach, "Lill" jamoasidan erkin agent sifatida mavjud bo‘ldi. 2024/25 mavsumida u barcha turnirlarda "Lill" safida 49 ta o‘yinda maydonga tushib, 25 ta gol urdi va 12 ta golga uzatma berdi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati 45 million yevroga teng. Ushbu transfer "Yuventus" uchun muhim qadam bo‘lib, jamoa hujum chizig‘ini kuchaytirishni maqsad qilgan.
Devidning tajribasi va o‘yindagi faolligi "Yuventus"ga yangi muvaffaqiyatlar olib kelishiga umid qilinmoqda.

Джонатан Дэвид договорился о переходе в "Ювентус"
Нападающий сборной Канады Джонатан Дэвид достиг соглашения о подписании контракта с клубом "Ювентус". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Об этом сообщает Football Italia. Стороны договорились, что 25-летний футболист подпишет контракт с годовой зарплатой в шесть миллионов евро.
"Ювентус" следит за Дэвидом с 2023 года, и сейчас завершение трансфера близко. Ранее интерес к нападающему проявляли клубы "Интер" и "Наполи".
"Наполи" также предложил аналогичные условия, но в конечном итоге отказался от сделки. После окончания контракта Дэвид стал свободным агентом из клуба "Лилль". В сезоне 2024/25 он провел 49 матчей за "Лилль" во всех турнирах, забил 25 голов и отдал 12 голевых передач.
Согласно данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 45 миллионов евро. Этот трансфер является важным шагом для "Ювентуса", который ставит цель усилить свою атакующую линию.