Berezovskiyning so‘zlariga ko‘ra, Safonov o‘ynagan o‘yinlarda statistika juda yaxshi bo‘lgan, u o‘ynagan barcha o‘yinlarda kamroq darajada gol o‘tkazib yuborgan. U yetarlicha o‘yin amaliyotiga ega bo‘lib, asosiy o‘yinlarda Donnarumma maydonga tushgani aniq, lekin Safonov ham o‘ziga yarasha imkoniyatlarga ega bo‘lgan.
Matvey Safonov 2024-yil yozida o‘zining tug‘ma jamoasi “Krasnodar”ni tark etib, “PSJ”ga o‘tgan edi.
O‘tgan mavsumda u barcha musobaqalarda jami 17 o‘yinda maydonga tushdi va ushbu o‘yinlarda 13 ta gol o‘tkazib yubordi. Mavsum yakunida “PSJ” UEFA Chempionlar ligasi kubogi, Fransiya kubogi va Superkubogini qo‘lga kiritdi, shuningdek, Liga 1 chempionlik unvonini ham oldi.
Shuningdek, turk jurnalisti Matvey Safonovning “Galatasaray” ro‘yxatida ekanligini ham tasdiqladi.
Bu esa futbolchining kelajakdagi transfer ehtimoli haqida fikr yuritishga asos beradi. Safonovning faoliyati va natijalari uning jamoasida muhim o‘rin egallashini ko‘rsatmoqda va kelajakda ham katta muvaffaqiyatlarga erishish imkoniyati mavjudligi borasida umidlar oshmoqda.

Березовский положительно оценил сезон Сафонова в ПСЖ
Бывший вратарь московского "Динамо" Роман Березовский высоко оценил сезон российского футболиста Матвея Сафонова в "ПСЖ". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По словам Березовского, статистика в играх, в которых играл Сафонов, была очень хорошей, он пропустил меньше голов во всех играх, в которых принимал участие. У него достаточно игровой практики, и хотя в основных матчах на поле выходил Доннарумма, у Сафонова также были свои шансы.
Матвей Сафонов покинул свою родную команду "Краснодар" и перешел в "ПСЖ" летом 2024 года.
В прошлом сезоне он вышел на поле в 17 матчах во всех соревнованиях и пропустил 13 голов в этих играх. По итогам сезона "ПСЖ" завоевал трофей Лиги чемпионов УЕФА, Кубок Франции и Суперкубок, а также получил титул чемпиона Лиги 1.
Кроме того, турецкий журналист подтвердил, что Матвей Сафонов находится в списке "Галатасарая".
Это дает основания для размышлений о возможном будущем трансфере футболиста. Деятельность и результаты Сафонова показывают, что он занимает важное место в своей команде, и растут надежды на то, что в будущем он сможет добиться больших успехов.