Mostovoy: Spercyan Evropada o‘sishi uchun ketishi kerak
Futbol olamida tanilgan sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy «Krasnodar» jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Eduard Spertsyan haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoyning fikriga ko‘ra, Spertsyan o‘z mahoratini yanada rivojlantirish uchun Yevropa chempionatiga o‘tishi kerak. Biroq u har qanday jamoaga ketmasligi lozim.
Ko‘p misollar bor, ayrim futbolchilar katta maosh uchun o‘rtacha darajadagi chempionatga ketib, o‘zlarini yo‘qotib qo‘yishgan. Mostovoy ishonadi, Spertsyan bunday yo‘lni tanlamaydi. Sobiq «Selta» futbolchisi ta’kidlaganidek, Eduard yangi jamoasini ehtiyotkorlik bilan tanlashi zarur.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Spertsyan so‘nggi mavsumlarda ko‘rsatgan o‘yini asosida yuqori darajadagi chempionatga o‘tishga loyiq. Endilikda uning kelajagi yorqin ko‘rinmoqda va bu qaror uchun ehtiyotkorlik bilan harakat qilish muhimdir. Eduard Spertsyan hozirda 25 yoshda.
Transfermarkt kabi nufuzli saytlar uning bozor qiymatini 25 million yevroga baholamoqda. Bu ko‘rsatkich futbolchining qanchalik jiddiy salohiyatga ega ekanini anglatadi.
Yevropa ligalarida o‘ynash esa uning tajribasini oshirishga xizmat qiladi va o‘z mahoratini yanada takomillashtirish imkoniyatini beradi. Shu bois, futbolchining kelajakda to‘g‘ri yo‘lni tanlashi uning muvaffaqiyati uchun juda muhim hisoblanadi.

Mostovoy: Сперцян должен уехать, чтобы расти в Европе
Известный в мире футбола бывший футболист Александр Мостовой высказал свое мнение о нападающем полузащитнике команды «Краснодар» Эдуарде Спертсяне. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По мнению Мостового, Спертсян должен перейти на чемпионат Европы, чтобы развить свои навыки. Однако ему не следует уходить в любую команду.
Существует много примеров, когда некоторые футболисты уходили в чемпионат среднего уровня ради высокой зарплаты и теряли себя. Мостовой уверен, что Спертсян не выберет такой путь. Как отметил бывший футболист «Сельты», Эдуарду необходимо осторожно выбирать новую команду.
По его словам, Спертсян на основе своей игры в последние сезоны заслуживает перехода в чемпионат высокого уровня. Теперь его будущее выглядит ярким, и важно действовать осторожно при принятии этого решения. Эдуарду Спертсяну сейчас 25 лет.
Авторитетные сайты, такие как Transfermarkt, оценивают его рыночную стоимость в 25 миллионов евро. Этот показатель говорит о том, насколько серьезный потенциал у футболиста.
Игра в европейских лигах поможет ему повысить свой опыт и даст возможность еще больше улучшить свои навыки. Поэтому правильный выбор пути футболиста в будущем очень важен для его успеха.