Eronlik hujumchi Kasra Taheri hozirda o‘z vatanida bo‘lsa-da, Rossiyaga qaytish uchun Armaniston orqali yo‘l izlamoqda. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U Kazan shahrining “Rubin” futbol klubida o‘ynaydi. Eron bilan Isroil o‘rtasidagi mojaro kuchaygan paytda Taheri mamlakatda qolib ketdi, chunki Islom Respublikasi ustidagi havo hududi fuqarolik samolyotlari uchun yopiq. “Biz uning o‘z shahriga qaytishiga umid qilamiz.
U yerda Armaniston chegarasigacha yetib borishi lozim, bu esa minglab kilometrni tashkil qiladi”, dedi Kazan jamoasi bosh murabbiyi Rashid Rahimov RIA Novosti agentligiga bergan intervyusida. Murabbiy shuningdek, klub doimiy ravishda futbolchi bilan aloqa o‘rnatib turishini ta’kidladi.
“Rubin” ma’lumotlariga ko‘ra, Taheri yaqin orada Rossiya tomon yo‘l olishni rejalashtirmoqda. Kasra Taheri 18 yoshda bo‘lib, 2024 yil fevral oyida “Rubin”ga o‘tgan. Hozircha u asosiy tarkibda atigi oltita o‘yinda maydonga tushgan va hali hech qanday gol yoki assist qayd etmagan.
Klub va futbolchi o‘rtasida aloqalar davom etmoqda, hamda uning tez orada jamoaga qo‘shilishi kutilmoqda. Taherining qaytishi “Rubin”ning joriy mavsumdagi maqsadlariga erishishida muhim ahamiyatga ega.

Касра Тахери хочет вернуться в Россию через Армению из Ирана
Иранский нападающий Касра Тахери, хотя и находится в своей стране, ищет путь для возвращения в Россию через Армению. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он играет в футбольном клубе "Рубин" из Казани. Когда конфликт между Ираном и Израилем обострился, Тахери остался в стране, так как воздушное пространство Исламской Республики закрыто для гражданских самолетов. “Мы надеемся, что он вернется в свой город.
Ему нужно добраться до границы с Арменией, что составляет тысячи километров”, - сказал главный тренер казанской команды Рашид Рахимов в интервью агентству РИА Новости. Тренер также отметил, что клуб постоянно поддерживает связь с футболистом.
Согласно информации "Рубина", Тахери планирует в ближайшее время отправиться в сторону России. Касра Тахери 18 лет, он перешел в "Рубин" в феврале 2024 года. На данный момент он выходил на поле всего в шести матчах основного состава и еще не забил ни одного гола и не сделал ни одной передачи.
Связь между клубом и футболистом продолжается, и его скорое присоединение к команде ожидается. Возвращение Тахери имеет важное значение для достижения целей "Рубина" в текущем сезоне.