Sobiq yarim himoyachi Vladimir Bystrov, u “Zenit” va Moskva “Spartak” jamoalarida o‘ynagan, Rossiyada hozirgi eng mashhur klub nomini aytdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda o‘tkazilgan so‘rov natijalariga ko‘ra, bu unvon “Zenit”ga berilgan edi. Biroq, Bystrovning fikricha, hozir Rossiyada eng mashhur klub “Krasnodar” hisoblanadi.
Chunki ular Rossiya chempionatida g‘olib chiqishdi. Ko‘pchilik “Spartak” yoki “Zenit”ni qo‘llab-quvvatladi, lekin chempionlikni “Krasnodar” qo‘lga kiritdi.
Ekspert so‘zlarini “Chempionat” nashri keltirgan. Shu bilan birga, Bystrov karerasining so‘nggi davrlarida “Krasnodar” safida ham o‘ynagan.
2024/2025-yilgi mavsumda “Bulls” nomi bilan tanilgan jamoa tarixida birinchi marta Rossiya chempioni bo‘ldi. “Zenit” ikkinchi o‘rinni, “Spartak” esa to‘rtinchi o‘rinni egalladi.
Rossiyada yangi mavsum 12-iyul kuni superkubok o‘yinidan boshlanadi. Ushbu bellashuvda CSKA va “Krasnodar” jamoalari kuch sinashadi.
Bu o‘yin mavsumning boshlanishi sifatida katta qiziqish bilan kutilmoqda. Rossiya futbolidagi vaziyat va jamoalarning holati shu tariqa taqdim etilgan.

Быстров: Сейчас в России самый популярный клуб – «Краснодар»
Бывший полузащитник Владимир Быстров, который играл за «Зенит» и московский «Спартак», назвал самый популярный клуб в России. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Согласно результатам недавнего опроса, этот титул был присвоен «Зениту». Однако, по мнению Быстрова, сейчас самым популярным клубом в России является «Краснодар».
Поскольку они стали победителями чемпионата России. Многие поддерживали «Спартак» или «Зенит», но чемпионство завоевал «Краснодар».
Слова эксперта приводит издание «Чемпионат». При этом Быстров также играл в составе «Краснодара» в последние годы своей карьеры.
В сезоне 2024/2025 годов команда, известная под названием «Бulls», впервые в своей истории стала чемпионом России. «Зенит» занял второе место, а «Спартак» — четвертое.
Новый сезон в России начнется 12 июля с матча за суперкубок. В этом противостоянии встретятся команды ЦСКА и «Краснодар».
Эта игра ожидается с большим интересом как начало сезона. Таким образом, представлена ситуация в российском футболе и состояние команд.