Tottenxem hujumchisi Son Hyun Min joriy yozda klubni tark etishi mumkin. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
32 yoshli futbolchining shartnomasi yana bir yil davom etishi kerak bo‘lsa-da, klub bilan xayrlashuv yaqin oylar ichida sodir bo‘lishi ehtimoli bor. Jurnalist Mett Lou ma’lumotlariga ko‘ra, Tottenxem jamoasi vakillarining fikricha, futbolchi yaqin orada tark etishni rejalashtirgan. Son Hyun Min 2015 yildan beri "shpory" jamoasi sharafini himoya qilmoqda.
O‘tgan mavsumda u barcha musobaqalarda 46 ta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 12 ta samarali uzatmani amalga oshirdi. Iyul boshida Janubiy koreyalik hujumchi 33 yoshga to‘ladi. Tottenxem Angliya chempionatida 17-o‘rinni egalladi, ammo Yevropa Ligasi g‘olibligi orqali Chempionlar ligasiga qatnashish huquqini qo‘lga kiritdi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelajak haqida hozircha aniq ma’lumot yo‘q, biroq yanada rivojlanayotgan vaziyat kuzatilmoqda. Son Hyun Min jamoaga katta hissa qo‘shgan futbolchilardan biri sifatida e’tirof etiladi va uning keyingi karerasi haqida ko‘plab taxminlar mavjud.

В Тоттенхэме Сон Хын Мин летом может покинуть клуб
Нападающий Тоттенхэма Сон Хын Мин может покинуть клуб этим летом. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Хотя контракт 32-летнего футболиста должен действовать еще год, есть вероятность, что расставание с клубом произойдет в ближайшие месяцы. По информации журналиста Мэтта Лоу, представители команды Тоттенхэм считают, что футболист планирует покинуть клуб в ближайшее время. Сон Хын Мин защищает цвета "шпор" с 2015 года.
В прошлом сезоне он провел 46 матчей во всех турнирах, забил 11 голов и сделал 12 результативных передач. В начале июля южнокорейский нападающий отметит свой 33-й день рождения. Тоттенхэм занял 17-е место в английском чемпионате, но получил право участвовать в Лиге чемпионов благодаря победе в Лиге Европы.
На данный момент нет четкой информации о будущем клуба и футболиста, однако наблюдается развивающаяся ситуация. Сон Хын Мин признается одним из игроков, внесших значительный вклад в команду, и существует множество предположений о его дальнейшей карьере.