Moskva “Spartak”ining sobiq kapitanı Yegor Titov hisobicha, jamoaning bosh murabbiyi Deyan Stankovich o'tgan yildagi tayyorgarlikdagi xatolarni hisobga oladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Titovning fikricha, xorijlik mutaxassislar Rossiyada yozda qisqa tanaffus, qishda esa uzoq dam olish borligiga darhol moslasha olmaydilar. Evropada esa aksincha vaziyat bo‘lib, jamoani qishda tayyorlash kerak.
Shu sababli, Stankovich endi o‘z xatolarini tushunib, ulardan saboq oladi, deydi u. Sobiq futbolchi jamoaning kuzgi mavsumdagi ko‘rkam va samarali o‘yinini ta’kidlagan, ammo bahorda “Spartak”ning o‘yin ko‘rsatkichlari sezilarli darajada pasaygan.
Ikkinchi muhim omil sifatida yangi futbolchilarning moslashuv jarayoni ko‘rsatildi. Titovga ko‘ra, Escakel Barco eng tez moslashgan, keyin Marquinhos bu jarayonni boshlabdi.
Biroq Levi Garsiya va Pablo Solari uchun bu davr hozircha uzoq davom etmoqda. Umuman olganda, jamoa oldida hali ko‘p ishlash, muammolarni hal qilish va o‘z o‘yinini yaxshilash vazifalari turibdi.

Титон: Станкович теперь лучше понимает ошибки
По словам бывшего капитана московского "Спартака" Егора Титова, главный тренер команды Деян Станкович учитывает ошибки, допущенные в подготовке прошлого года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Титова, иностранные специалисты не могут сразу адаптироваться к тому, что в России летом короткий перерыв, а зимой длительный отдых. В Европе, наоборот, ситуация иная, и команду нужно готовить зимой.
Поэтому Станкович теперь понимает свои ошибки и учится на них, говорит он. Бывший футболист отметил, что команда показала красивую и эффективную игру в осеннем сезоне, однако весной показатели "Спартака" значительно ухудшились.
Вторым важным фактором был назван процесс адаптации новых футболистов. По словам Титова, Эскальель Барко адаптировался быстрее всего, затем Маркиньос начал этот процесс.
Однако для Леви Гарсии и Пабло Солари этот период пока длится долго. В целом, команде еще предстоит много работать, решать проблемы и улучшать свою игру.